Sunndals damelag sikret seg flere poeng tirsdag kveld, og står solid på tabelltoppen.
Endret: 10.06.2010 kl. 21:19
I første omgang spillte hjemmelaget med svak motvind, og måtte nøye seg med at bortelaget var det førende laget i store deler. Ørn-spillerne var kjapt i ryggen, ballsikre og samtidig ble vertene baktunge. Dette skulle straffe seg nesten midtvegs i omgangen da et langt utspill fra gjestene spratt over forsvaret. Ørns angriper lobbet ballen inn på fint vis, og ga gjestene ledelse. Jørund Svenslis jenter hadde også et par-tre muligheter før hvilen, men bortelagets forsvar fikk beinet ballen unna i siste øyeblikk.
Til andre omgang måtte Svensli gjøre en del rokeringer på laget, ettersom kaptein Mari Berset Lien måtte ut på grunn av skaden hun har slitt med den siste tiden. Fra før av manglet Eirin Melkild Loe og Marit Schei Tundal. Dette skulle derimot ikke hindre hjemmelaget i å spille en god andre omgang, der de hadde spillet fra første spark på ballen.
Etter ti spilte minutter blir en Ørn-spiller utvist etter å ha handset som bakerste mann. Sunndal tar føringen, og fortsetter å jage utligning. Ti minutter før slutt slår playmaker Ida Sæter en perfekt stikker gjennom til hurtigtoget Vilde Veiset som på elegant vis setter ballen til side for keeper.
Imidlertid tok det ikke mange minuttene før gjestene slo tilbake. På en av sine sjeldne visitter i andre omgang tok de på nytt ledelsen alene med Hilde R. Vebenstad.
Da de fleste trodde at årets første tap var en realitet, dukket Ragnhild Smevoll opp og utlignet - to minutter på overtid. Sisteskansen til Ørn var sjanseløs da Smevoll satte den lavt forbi fra hjørnet av femmeteren.
Dermed er Sunndal fortsatt serieleder, og ubeseiret etter ti kamper av årets sesong.
