– Jeg må skjerpe meg. Pappa var bare ett poeng bak meg på Hov-stevnet, smiler Eline Lillegård.
Eline Lillegård fra Hjelmen skytterlag sikret seg andreplassen i mesterskapet på begge helgas innendørsstevner i Sunndal. 20-åringen fra Bøfjorden fortsetter å imponere på skytebanen. Under helgas innendørsstevne i regi av Hov Skytterlag og Sunndal skytterlag ble hun bare slått av Tor Gaute Jøsingli fra Lom og Skjåk på Gravem, mens Jakob Nørbech fra Aspøy og Straumsnes var poenget foran under Hov skytterlag sitt stevne. Tredjeplassen på Hov gikk til Guro Øie Bævre, Bæverdalen med 344 poeng. Terje Nisja, Sunndal tok tredjeplassen på Gravem med 346 poeng.
Lillegård hadde 247 etter klasse og grunnlag på Gravem. Hun prikket inn 100 poeng på omgangen. Hun hadde samme poengsum også etter klasse og grunnlag også på Hov skytterlag sitt stevne. Der ble det 98 på omgangen og 345 i mesterskapet. Pappa Lars Lillegård sikret femteplassen i stevnet med 344 poeng.
– En familiesak
Eline Lillegård sier skyting har vært en familiesak. Med fare for å bli slått av faren, sier hun med et glimt i øyet at det nå er på tide å skjerpe seg.
Eline har vært i toppen i sin klasse i flere år. Under fjorårets landsskytterstevne skjøt hun seg inn på prinsesselaget og endte med 342 poeng i mesterskapet.
Til daglig studerer psykologifaget ved NTNU i Trondheim. På sikt er det mulig hun fortsetter på psykologistudier.
– Mye trening som må til for å holde seg i toppen?
– Jeg prøver å trene så mye som mulig. I tillegg deltar jeg på de aller fleste stevnene i nærområdet. Skyting er kjempeartig, fastslår Eline Lillegård.
Kommende helg er det samlagsstevne på Smøla. Også der har hun ambisjoner om å hevde seg helt i toppen.
Mye god skyting
Det ble levert mye god skyting under helgas to stevner i Sunndal. Her er noen toppresultater på Hov-stevnet: Marius Mikkelsen, Surnadal vant klasse rekrutt med 347 poeng foran Vegard Fjærli, Bæverdalen som fikk 344 poeng.
Signe Eggestøl Husby, Sunndal tok andreplassen i klasse eldre rekrutt med 349 poeng. Karen Snekvik, Surnadal vant juniorklassen med 348 poeng foran Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen med 345 poeng. V65 ble vunnet av Arnfinn Kamsvåg, Sunndal med 347 poeng. V73 ble vunnet av Håkon T. Gravem, Sunndal med 347 poeng.
Sunndal skytterlag sitt stevne på Gravem: V55: 1. Nils Halse, Halsa. J 16–17 1. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra med 347 poeng. Karen Snekvik, Surnadal tok andreplassen med 344 poeng.
Eldre rekrutt: 1. Martine Sve, Stranda med 350 poeng. 2. Mathias Bakk, Årvågsfjord med 349 poeng.
Rekrutt: Marius Mikkelsen, Surnadal (346) foran Vegard Fjærli, Bæverdalen med 346 poeng.
V65 ble vunnet av Arnfinn Kamsvåg, Sunndal med 247 poeng. V73 ble vunnet av Håkon T. Graven med 248 poeng.
Se fullstendig resultatliste fra begge stevnene på driva.no.
Resultater Hov 15m, Hov SKL, 26-28.01.2018:
Resultater Hov 15m, Hov SKL, 26-28.01.2018:
Mesterskap:
Rekrutt: 1. Marius Mikkelsen, Surnadal 347, 2. Vegard Fjærli, Bæverdalen 344, 3. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 316
Eldre rekrutt: 1. Martine Sve, Stranda 349, 2. Signe Eggestøl Husby, Sunndal 349, 3. Erling Waag, Surnadal 349, 4. Mathias Bakk, Årvågsfjord 346, 5. Ane Bjerkaas Nisja, Sunndal 338, 6. Erlend Martinsen Hage, Opdal og Midtbygden 335
Junior: 1. Karen Snekvik, Surnadal 348, 2. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 345, 3. Karoline T Eikrem, Aspøy og Straumsnes 345, 4. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 344, 5. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 343, 6. Håkon Gammelsæter Tolaas, Nesjestranda og Skaala 341, 7. Ørjan Martinsen Hage, Opdal og Midtbygden 323, 8. Viktor Gravanes Berg, Nesjestranda og Skaala 320
V65: 1. Arnfinn Kamsvåg, Sunndal 347, 2. Ivar Otto Husby, Trondhjems 346, 3. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 345, 4. Gregus Kristensen, Kvernes 344, 5. Niklaus Haugrønning, Byneset 343, 6. Tor Stokke, Valsøyfjord 340, 7. Anders Moen, Hov 338, 8. Arne Henry Torvik, Reinsfjell 225, 9. Gunvald Nisja, Sunndal 130
V73: 1. Håkon T. Gravem, Sunndal 348, 2. Jostein W. Hoseth, Rennebu 348, 3. Jon Oren, Surnadal 347, 4. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord 347, 5. Ola Krogstad, Eide og Naas 346, 6. Reidar Ahdell, Nesjestranda og Skaala 342, 7. Reidar Svartøien, Opdal og Midtbygden 330, 8. Nils Hjellmo, Sunndal 223, 9. Ludvik Gravem, Sunndal 119
Klasse 1: 1. Ole Kristiand Fjærvoll, Kleive 245, 2. Reidun Naalsund, Aspøy og Straumsnes 243, 3. Stig Atle Sletvik, Aspøy og Straumsnes 235
Klasse 2: 1. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes 344, 2. Joakim Kjølstad, Hov 341, 3. Axel Skuggevik, Surnadal 340, 4. Knut Rakstang, Aspøy og Straumsnes 340, 5. Silje Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 337, 6. Grim Sæterbø, Hjelmen 336, 7. Sigurd Bersvend Indergård, Reinsfjell 335, 8. Janne Frilund, Kleive 331, 9. Frank Roger Berg, Nesjestranda og Skaala 327, 10. Kristian Jordahl, Batnfjord 318, 11. Anders M Moen, Hov 317, 12. Ingrid Angela Gravem Isaksen, Sunndal 230
Klasse 3-5: 1. Jakob Nørbech, Aspøy og Straumsnes 346, 2. Eline Lillegård, Hjelmen 345, 3. Guro Øie Bævre, Bæverdalen 344, 4. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes 344, 5. Lars Lillegård, Hjelmen 344, 6. Terje Nisja, Sunndal 343, 6. Ludvik André Sagstad Tolaas, Nesjestranda og Skaala 343, 8. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 343, 9. Marte Bjerkaas Nisja, Sunndal 342, 10. Hanne Waag, Surnadal 341, 11. Jorun Snekvik, Surnadal 341, 12. Helge Roar Åndal, Malmefjorden 341, 13. Sivert Sve, Stranda 341, 14. Frank Sve, Stranda 340, 15. Ingar Waag, Surnadal 340, 16. Arnfinn Berdal, Rindal 339, 17. Anita Jære, Rennebu 338, 18. Kurt Otnes, Valsøyfjord 337, 19. Heidi Husevåg, Reinsfjell 337, 20. Vegar Bakken, Moltustranda og Larsnes 336, 21. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 336, 22. Åsmund Gorset, Opdal og Midtbygden 335, 23. Ragnhild Øyen, Aspøy og Straumsnes 335, 24. Kristin Kanestrøm, Smøla 335, 25. Torgeir Nisja, Sunndal 335, 26. Bjørnar Holsetstuen, Opdal og Midtbygden 334, 27. Torbjørn Husevåg, Reinsfjell 333, 28. John Nordvik, Surnadal 333, 29. Roar Aune, Øvre Surnadal 333, 30. Johnny Gammelsæter Vågen, Nesjestranda og Skaala 333, 31. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra 329, 32. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør) 329, 33. Rolf Morten Berg, Hjelmen 328, 34. Torkil Hopmark, Smøla 328, 35. Alf Erik Bolme, Rindal 327, 36. Tron Arne Gravem, Sunndal 325, 37. Gunda Marie Sagstad Tolaas, Nesjestranda og Skaala 324, 38. Lisbeth Bakk, Årvågsfjord 324, 39. Magnar E. Dørum, Opdal og Midtbygden 323
V55: 1. Torleiv Sagstad, Nesjestranda og Skaala 345, 2. Erling Kanestrøm, Smøla 344, 3. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 342, 4. Jens Kåre Øyen, Hov 342, 5. Kjell Gujord, Fosna 341, 6. Nils Halse, Halsa (Nordmør) 341, 7. Ivar Maalen, Surnadal 339, 8. Trond Jære, Rennebu 339, 8. Bjørn Trøite, Rennebu 339, 10. Ole Steigedal, Rennebu 337, 11. Bjørn Snekvik, Bæverdalen 336, 12. Ole Johan Kvendbø, Surnadal 336, 13. Jan Lidvar Klokk, Sykkylven 335, 14. Oddbjørn Bolme, Rindal 232
Hovedskyting:
Klasse NU: 1. Eskil Stensvold Aasen, Aspøy og Straumsnes 225, 2. Markus Aune, Øvre Surnadal 245, 3. Henrik Eikrem, Aspøy og Straumsnes 233, 4. Kristin Furset Heimtun, Hov 216
Klasse R: 1. Marius Mikkelsen, Surnadal 248, 2. Vegard Fjærli, Bæverdalen 247, 3. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 223
Klasse ER: 1. Erling Waag, Surnadal 250, 2. Martine Sve, Stranda 249, 3. Signe Eggestøl Husby, Sunndal 249, 4. Mathias Bakk, Årvågsfjord 247, 5. Ane Bjerkaas Nisja, Sunndal 241, 6. Erlend Martinsen Hage, Opdal og Midtbygden 240
Klasse J: 1. Karen Snekvik, Surnadal 249, 2. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 245, 3. Håkon Gammelsæter Tolaas, Nesjestranda og Skaala 245, 4. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 245, 5. Karoline T Eikrem, Aspøy og Straumsnes 245, 6. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 244, 7. Ørjan Martinsen Hage, Opdal og Midtbygden 227, 8. Viktor Gravanes Berg, Nesjestranda og Skaala 224
Klasse V65: 1. Arnfinn Kamsvåg, Sunndal 247, 2. Ivar Otto Husby, Trondhjems 247, 3. Gregus Kristensen, Kvernes 246, 3. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 246, 5. Niklaus Haugrønning, Byneset 245, 6. Tor Stokke, Valsøyfjord 242, 7. Anders Moen, Hov 240, 8. Arne Henry Torvik, Reinsfjell 225, 9. Gunvald Nisja, Sunndal
Klasse V73: 1. Håkon T. Gravem, Sunndal 248, 2. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord 248, 3. Jostein W. Hoseth, Rennebu 248, 4. Ola Krogstad, Eide og Naas 247, 5. Jon Oren, Surnadal 247, 6. Reidar Ahdell, Nesjestranda og Skaala 245, 7. Reidar Svartøien, Opdal og Midtbygden 234, 8. Nils Hjellmo, Sunndal 126, 9. Ludvik Gravem, Sunndal
Klasse 1: 1. Ole Kristiand Fjærvoll, Kleive 245, 2. Reidun Naalsund, Aspøy og Straumsnes 243, 3. Stig Atle Sletvik, Aspøy og Straumsnes 235
Klasse 2: 1. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes 247, 2. Axel Skuggevik, Surnadal 244, 3. Joakim Kjølstad, Hov 242, 4. Knut Rakstang, Aspøy og Straumsnes 242, 5. Janne Frilund, Kleive 240, 6. Grim Sæterbø, Hjelmen 240, 7. Silje Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 238, 8. Sigurd Bersvend Indergård, Reinsfjell 237, 9. Kristian Jordahl, Batnfjord 236, 10. Frank Roger Berg, Nesjestranda og Skaala 230, 11. Anders M Moen, Hov 221, 12. Ingrid Angela Gravem Isaksen, Sunndal 132
Klasse 3: 1. Åsmund Gorset, Opdal og Midtbygden 236, 2. Bjørnar Holsetstuen, Opdal og Midtbygden 236, 3. Ragnhild Øyen, Aspøy og Straumsnes 236, 4. Torgeir Nisja, Sunndal 236, 5. Kristin Kanestrøm, Smøla 235, 6. Tron Arne Gravem, Sunndal 233, 7. Magnar E. Dørum, Opdal og Midtbygden 229, 8. Alf Erik Bolme, Rindal 228, 9. Gunda Marie Sagstad Tolaas, Nesjestranda og Skaala 226
Klasse 4: 1. Lars Lillegård, Hjelmen 244, 2. Helge Roar Åndal, Malmefjorden 242, 3. Sivert Sve, Stranda 242, 4. Frank Sve, Stranda 241, 5. Hanne Waag, Surnadal 241, 6. Vegar Bakken, Moltustranda og Larsnes 238, 7. Heidi Husevåg, Reinsfjell 238, 8. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 236, 9. Roar Aune, Øvre Surnadal 234, 10. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør) 234, 11. Torbjørn Husevåg, Reinsfjell 233, 12. John Nordvik, Surnadal 233, 13. Lisbeth Bakk, Årvågsfjord 230, 14. Rolf Morten Berg, Hjelmen 228
Klasse 5: 1. Eline Lillegård, Hjelmen 247, 2. Jakob Nørbech, Aspøy og Straumsnes 246, 3. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes 245, 4. Ludvik André Sagstad Tolaas, Nesjestranda og Skaala 245, 5. Guro Øie Bævre, Bæverdalen 244, 6. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 244, 7. Marte Bjerkaas Nisja, Sunndal 243, 8. Ingar Waag, Surnadal 243, 8. Terje Nisja, Sunndal 243, 10. Jorun Snekvik, Surnadal 241, 11. Kurt Otnes, Valsøyfjord 240, 12. Anita Jære, Rennebu 239, 13. Arnfinn Berdal, Rindal 239, 14. Torkil Hopmark, Smøla 239, 15. Johnny Gammelsæter Vågen, Nesjestranda og Skaala 236, 16. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra 229
Klasse V55: 1. Torleiv Sagstad, Nesjestranda og Skaala 248, 2. Erling Kanestrøm, Smøla 246, 3. Nils Halse, Halsa (Nordmør) 245, 4. Jens Kåre Øyen, Hov 245, 5. Bjørn Trøite, Rennebu 244, 6. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 244, 7. Kjell Gujord, Fosna 243, 8. Ivar Maalen, Surnadal 242, 9. Ole Johan Kvendbø, Surnadal 242, 10. Ole Steigedal, Rennebu 241, 11. Jan Lidvar Klokk, Sykkylven 241, 12. Trond Jære, Rennebu 239, 13. Bjørn Snekvik, Bæverdalen 238, 14. Oddbjørn Bolme, Rindal 232
Resultater Sunndal 15m 2018
Mesterskap
Klasse 3-5: 1. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 348, 2. Eline Lillegård, Hjelmen 347, 3. Terje Nisja, Sunndal 346, 4. Anita Jære, Rennebu 344, 5. John Nordvik, Surnadal 343, 6. Helge Roar Åndal, Malmefjorden 343, 7. Guro Øie Bævre, Bæverdalen 343, 8. Sivert Sve, Stranda 342, 9. Mona Isene, Rennebu 341, 10. Lars Lillegård, Hjelmen 340, 11. Ludvik André Sagstad Tolaas, Nesjestranda og Skaala 340, 12. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes 339, 13. Ingar Waag, Surnadal 339, 14. Rolf Morten Berg, Hjelmen 338, 14. Otte Hårstad, Rennebu 338, 16. Hanne Waag, Surnadal 337, 17. Marte Bjerkaas Nisja, Sunndal 337, 18. Olav Gravem, Sunndal 337, 18. Frank Sve, Stranda 337, 20. Ragnhild Øyen, Aspøy og Straumsnes 337, 21. Vegar Bakken, Moltustranda og Larsnes 336, 22. Jorun Snekvik, Surnadal 336, 23. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden 336, 24. Torgeir Nisja, Sunndal 335, 25. Arnfinn Berdal, Rindal 334, 26. Alf Erik Bolme, Rindal 334, 27. Magnar E. Dørum, Opdal og Midtbygden 334, 28. Heidi Husevåg, Reinsfjell 334, 29. Roar Aune, Øvre Surnadal 333, 30. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør) 333, 31. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 333, 32. Åsmund Gorset, Opdal og Midtbygden 332, 33. Kristin Kanestrøm, Smøla 331, 34. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra 330, 35. Torbjørn Husevåg, Reinsfjell 329, 36. Bjørnar Holsetstuen, Opdal og Midtbygden 329, 37. Lisbeth Bakk, Årvågsfjord 329, 38. Kurt Otnes, Valsøyfjord 328, 39. Gunn Gravem Isaksen, Sunndal 323, 40. Gunda Marie Sagstad Tolaas, Nesjestranda og Skaala 323, 41. Tron Arne Gravem, Sunndal 322, 42. Paul Joar Slettbakk, Opdal og Midtbygden 264, 43. Johnny Gammelsæter Vågen, Nesjestranda og Skaala 237, 44. Torkil Hopmark, Smøla 233.
V55: 1. Nils Halse, Halsa (Nordmør) 343, 2. Bjørn Snekvik, Bæverdalen 342, 3. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 342, 4. Jens Kåre Øyen, Hov 341, 5. Kjell Gujord, Fosna 340, 6. Ole Johan Kvendbø, Surnadal 340, 7. Ole Steigedal, Rennebu 338, 8. Torleiv Sagstad, Nesjestranda og Skaala 337, 9. Trond Jære, Rennebu 336, 10. Erling Kanestrøm, Smøla 336, 11. Bjørn Trøite, Rennebu 336, 12. Ivar Maalen, Surnadal 332, 13. Jan Lidvar Klokk, Sykkylven 329.
J, 16-17 år: 1. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 347, 2. Karen Snekvik, Surnadal 344, 3. Håkon Gammelsæter Tolaas, Nesjestranda og Skaala 344, 4. Karoline T Eikrem, Aspøy og Straumsnes 343, 5. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 341, 6. Solfrid Ulseth Moen, Aspøy og Straumsnes 339, 7. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 339, 8. Erik Stølen, Opdal og Midtbygden 329, 9. Ørjan Martinsen Hage, Opdal og Midtbygden 320, 10. Viktor Gravanes Berg, Nesjestranda og Skaala 319, 11. Vegard Snøve Loe, Opdal og Midtbygden 318.
ER, 14-15 år: 1. Martine Sve, Stranda 350, 2. Mathias Bakk, Årvågsfjord 349, 3. Erling Waag, Surnadal 349, 4. Peder Eidem, Opdal og Midtbygden 346, 5. Ane Bjerkaas Nisja, Sunndal 346, 6. Signe Eggestøl Husby, Sunndal 344, 7. Stine Tilset, Opdal og Midtbygden 344, 8. Johannes Sægrov Klevstuen, Opdal og Midtbygden 337, 9. Erlend Martinsen Hage, Opdal og Midtbygden 326.
R, 11-13 år: 1. Marius Mikkelsen, Surnadal 346, 2. Vegard Fjærli, Bæverdalen 346, 3. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 313.
V65: 1. Arnfinn Kamsvåg, Sunndal 349, 2. Ivar Otto Husby, Trondhjems 346, 3. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 345, 4. Niklaus Haugrønning, Byneset 345, 5. Tor Stokke, Valsøyfjord 344, 6. Gunvald Nisja, Sunndal 344, 7. Gregus Kristensen, Kvernes 343, 8. Arne Henry Torvik, Reinsfjell 333.
V73: 1. Jostein W. Hoseth, Rennebu 349, 2. Reidar Ahdell, Nesjestranda og Skaala 348, 3. Ludvik Gravem, Sunndal 347, 4. Håkon T. Gravem, Sunndal 346, 5. Iver Nymoen, Kvikne 346, 6. Ola Krogstad, Eide og Naas 346, 7. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord 343, 8. Jon Oren, Surnadal 342, 9. Nils Hjellmo, Sunndal 340, 10. Reidar Svartøien, Opdal og Midtbygden 334.
Klasse 2: 1. Joakim Moen Kjølstad, Hov 342, 2. Grim Sæterbø, Hjelmen 340, 3. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes 338, 4. Silje Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 337, 5. Janne Karin Frilund, Kleive 337, 6. Knut Rakstang, Aspøy og Straumsnes 335, 7. Axel Skuggevik, Surnadal 335, 8. Sigurd Bersvend Indergård, Reinsfjell 335, 9. Ingrid Angela Gravem Isaksen, Sunndal 329, 10. Frank Roger Berg, Nesjestranda og Skaala 328, 11. Anders Malme Moen, Hov 326.
Hovedskyting
Klasse 5: 1. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 248, 2. Eline Lillegård, Hjelmen 247, 3. Terje Nisja, Sunndal 246, 4. Anita Jære, Rennebu 244, 5. Guro Øie Bævre, Bæverdalen 244, 6. Ludvik André Sagstad Tolaas, Nesjestranda og Skaala 242, 7. Mona Isene, Rennebu 241, 8. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes 240, 9. Otte Hårstad, Rennebu 239, 10. Ingar Waag, Surnadal 239, 11. Marte Bjerkaas Nisja, Sunndal 238, 12. Arnfinn Berdal, Rindal 237, 13. Johnny Gammelsæter Vågen, Nesjestranda og Skaala 237, 14. Jorun Snekvik, Surnadal 236, 15. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra 235, 16. Torkil Hopmark, Smøla 233, 17. Kurt Otnes, Valsøyfjord 230.
Klasse 4: 1. Helge Roar Åndal, Malmefjorden 244, 2. John Nordvik, Surnadal 243, 3. Sivert Sve, Stranda 243, 4. Lars Lillegård, Hjelmen 241, 5. Hanne Waag, Surnadal 239, 6. Frank Sve, Stranda 239, 7. Olav Gravem, Sunndal 239, 8. Rolf Morten Berg, Hjelmen 238, 9. Vegar Bakken, Moltustranda og Larsnes 237, 10. Roar Aune, Øvre Surnadal 236, 11. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 236, 12. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør) 235, 13. Heidi Husevåg, Reinsfjell 234, 14. Lisbeth Bakk, Årvågsfjord 232, 15. Torbjørn Husevåg, Reinsfjell 229.
Klasse 3: 1. Ragnhild Øyen, Aspøy og Straumsnes 240, 2. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden 238, 3. Kristin Kanestrøm, Smøla 235, 4. Torgeir Nisja, Sunndal 235, 5. Alf Erik Bolme, Rindal 235, 6. Magnar E. Dørum, Opdal og Midtbygden 235, 7. Gunn Gravem Isaksen, Sunndal 233, 8. Åsmund Gorset, Opdal og Midtbygden 232, 9. Bjørnar Holsetstuen, Opdal og Midtbygden 231, 10. Tron Arne Gravem, Sunndal 227, 11. Gunda Marie Sagstad Tolaas, Nesjestranda og Skaala 226, 12. Paul Joar Slettbakk, Opdal og Midtbygden 167.
Klasse 2: 1. Grim Sæterbø, Hjelmen 246, 2. Joakim Moen Kjølstad, Hov 244, 3. Silje Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 242, 3. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes 242, 5. Axel Skuggevik, Surnadal 240, 6. Janne Karin Frilund, Kleive 240, 7. Knut Rakstang, Aspøy og Straumsnes 239, 8. Ingrid Angela Gravem Isaksen, Sunndal 238, 9. Sigurd Bersvend Indergård, Reinsfjell 238, 10. Frank Roger Berg, Nesjestranda og Skaala 235, 11. Anders Malme Moen, Hov 227.
Klasse 1: 1. Ole Kristian Fjærvoll, Kleive 247, 2. Reidun Naalsund, Aspøy og Straumsnes 242, 3. Stig Atle Sletvik, Aspøy og Straumsnes 239.
V55: 1. Nils Halse, Halsa (Nordmør) 247, 2. Ole Johan Kvendbø, Surnadal 244, 3. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 244, 4. Jens Kåre Øyen, Hov 243, 5. Bjørn Snekvik, Bæverdalen 243, 6. Kjell Gujord, Fosna 242, 7. Bjørn Trøite, Rennebu 241, 8. Ole Steigedal, Rennebu 239, 9. Trond Jære, Rennebu 239, 10. Torleiv Sagstad, Nesjestranda og Skaala 239, 11. Erling Kanestrøm, Smøla 239, 12. Jan Lidvar Klokk, Sykkylven 235, 13. Ivar Maalen, Surnadal 234.
J, 16-17 år: 1. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 248, 2. Håkon Gammelsæter Tolaas, Nesjestranda og Skaala 245, 3. Karoline T Eikrem, Aspøy og Straumsnes 244, 3. Karen Snekvik, Surnadal 244, 5. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 242, 6. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 241, 7. Solfrid Ulseth Moen, Aspøy og Straumsnes 241, 8. Erik Stølen, Opdal og Midtbygden 231, 9. Vegard Snøve Loe, Opdal og Midtbygden 227, 10. Viktor Gravanes Berg, Nesjestranda og Skaala 227, 11. Ørjan Martinsen Hage, Opdal og Midtbygden 226.
ER, 14-15 år: 1. Martine Sve, Stranda 250, 2. Mathias Bakk, Årvågsfjord 250, 3. Erling Waag, Surnadal 249, 4. Peder Eidem, Opdal og Midtbygden 248, 5. Signe Eggestøl Husby, Sunndal 246, 6. Stine Tilset, Opdal og Midtbygden 246, 7. Ane Bjerkaas Nisja, Sunndal 246, 8. Johannes Sægrov Klevstuen, Opdal og Midtbygden 240, 9. Erlend Martinsen Hage, Opdal og Midtbygden 233.
R, 11-13 år: 1. Marius Mikkelsen, Surnadal 246, 2. Vegard Fjærli, Bæverdalen 246, 3. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes 224.
NU, -15 år: 1. Eskil Stensvold Aasen, Aspøy og Straumsnes , 1. Markus Aune, Øvre Surnadal , 1. Magnus Bjørgen, Opdal og Midtbygden , 1. Teodor Bjørndalseter, Opdal og Midtbygden , 1. Martin Blikken, Opdal og Midtbygden , 1. Olav Skjørstad Bøe, Opdal og Midtbygden , 1. Henrik Eikrem, Aspøy og Straumsnes , 1. Kaja Hoel, Opdal og Midtbygden , 1. Sondre Horvli, Opdal og Midtbygden , 1. Zana Khalid Ali, Opdal og Midtbygden , 1. Olav Lien, Opdal og Midtbygden , 1. Ronja Løkkhaug Dalland, Opdal og Midtbygden , 1. Mads Kjerrengvoll Morken, Opdal og Midtbygden , 1. Mia Morken, Opdal og Midtbygden .
V65: 1. Arnfinn Kamsvåg, Sunndal 249, 2. Ivar Otto Husby, Trondhjems 247, 3. Tor Stokke, Valsøyfjord 246, 4. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 246, 5. Gregus Kristensen, Kvernes 245, 6. Niklaus Haugrønning, Byneset 245, 7. Gunvald Nisja, Sunndal 244, 8. Arne Henry Torvik, Reinsfjell 237.
V73: 1. Reidar Ahdell, Nesjestranda og Skaala 249, 1. Jostein W. Hoseth, Rennebu 249, 3. Iver Nymoen, Kvikne 249, 4. Ola Krogstad, Eide og Naas 248, 5. Ludvik Gravem, Sunndal 247, 6. Håkon T. Gravem, Sunndal 246, 7. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord 246, 8. Jon Oren, Surnadal 243, 9. Nils Hjellmo, Sunndal 242, 10. Reidar Svartøien, Opdal og Midtbygden 237.
NV, 16+ år: 1. Eva Karin Tilset, Opdal og Midtbygden 246, 2. Øyvind Ressel Sørheim, Opdal og Midtbygden 241, 3. Gry Terese Hoel, Opdal og Midtbygden 223.