Surnadal Bondelag si storstue, Kløverstrommet, står ferdig i ny drakt. Lokalene er lyse og fine og møtelokalet er integrert med et barkjøkken.

- Kløversturommet blir et lokale alle kan leie til ulike arrangementer, sier driftsleder Trygve Roaldset ved Landbrukshuset.

Kløversturommet ligger på grunnplanet i Landbrukshuset og var tidligere forbundet med den gamle kafeen Kløverstua som har veket plass for Kiwi.

Surnadal Bondelag vil nå fortsette sine Kløverstukvelder i de nyrenoverte lokalene som faste gjester.

- Søndag er det konfirmasjon her som det første arrangementet, sier Roaldset.

To måneder har sjølve ombyggingsarbeidet tatt fra det startet. Consto, AS Elektro, Kjells VVS, Næss rør, Sæterbø Hus og Hage, Lindbakk og Margit Aasprang har alle vært delaktig i ombyggingen. Fredag fikk arbeiderne kake av Trygve Roaldset på vegne av huseier.