Se lista over alle som har fått fellingstillatelse

Sunndal Fjellstyre har trekt ut lokale jegere som skal få jakte villrein i 2018.
Sunndal

Som vanlig har interessen vært stor.

Tildelinga gjelder Sunndal øst: 13 fritt dyr, 36 kluftbukk og 45 simle/ungdyr + kalv, og Sunndal vest: 4 fritt dyr, 5 kluftbukk, og 8 simler/ungdyr + kalv.

Sunndal øst

Bøklep, ToreSunndalsøraFSunndal øst 3-år
Ebbesen, Inger MarieGrøaFSunndal øst + Dovre 1
Flataukan, TonjeSunndalsøraFSunndal øst
Grüner, Arnstein UlvundÅlvundeidFSunndal øst 3-år + Dovre 3
Gujord, ArneSurnadalFSunndal øst
Halmøy, KjellSunndalsøraFSunndal øst 3-år
Hammer, BjørnGrøaFSunndal øst 3-år
Lehne, Nils ErikGrøaFSunndal øst + Dovre 2
Settemsdal, KolbjørnGrøaFSunndal øst+ Dovre 1
Storbukt, RuneØksendalFSunndal øst 3-år
Sæsbøe, AkselÅlvundfjordFSunndal øst 3-år
Tvedt, ØysteinÅlesundFSunndal øst
Watten, ErlingSunndalsøraFSunndal øst
Ansnes, ArneÅlvundfjordKBSunndal øst
Bergestuen, LauritzKBSunndal øst
Brevik, MartinSunndalsøraKBSunndal øst
Brøste, AndersSunndalsøraKBSunndal øst + Dovre 2
Evjenth, Jon IvarGrøaKBSunndal øst 3-år
Frilund, Gunn ElinTrondheimKBSunndal øst
Gjeldnes, AndersTodalenKBSunndal øst
Gjershaug, SteinSunndalsøraKBSunndal øst
Gjøvik, Magnus AspMeisingsetKBSunndal øst
Gundersen, Fred ArneSunndalsøraKBSunndal øst
Hakstad, Håkon AkerløkkenSunndalsøraKBSunndal øst 3-år
Hammer, RoarGrøaKBSunndal øst
Haugen, IngeSunndalsøraKBSunndal øst
Haugen, Martin SødahlSunndalsøraKBSunndal øst
Holen, Alf EgilSunndalsøraKBSunndal øst
Høgstad, JohanGrøaKBSunndal øst
Høgstad, Jørgen IvarGrøaKBSunndal øst
Levik, Anders MartinsonMossKBSunndal øst
Linseth, ArildSunndalsøraKBSunndal øst 3-år + Dovre 3
Lund, EinarSvorkmoKBSunndal øst
Lyngstad, kjell ArveLyngstadKBSunndal øst
Melkild, HåkonGrøaKBSunndal øst
Myren, GunnarSunndalsøraKBSunndal øst 3-år
Outzen, KristianSunndalsøraKBSunndal øst
Ramsvik, KjetilSunndalsøraKBSunndal øst+ Dovre 1
Rye, MortenGrøaKBSunndal øst
Røkkum, BersvenÅlvundfjordKBSunndal øst
Sivertsen, HenrikSunndalsøraKBSunndal øst
Smistad, John ErikØksendalKBSunndal øst
Smistad, John IvarØksendalKBSunndal øst
Strømsvåg, ErlendSunndalsøraKBSunndal øst
Sæther, BjørnÅlvundfjordKBSunndal øst
Vermøy, SveinGjøraKBSunndal øst 3-år
Aarflot, BårdÅlvundfjordKBSunndal øst 3-år
Aarflot, Marit BrånåsÅlvundeidKBSunndal øst
Aarnes, ArneNordliKBSunndal øst
Andersen, RoyGjøraS+KSunndal øst 3-år
Bakk, Pål JonSunndalsøraS+KSunndal øst 3-år
Bersås, Malene SæterSunndalsøraS+KSunndal øst
Bjørseth, ThomasGrøaS+KSunndal øst + Dovre 2
Brekken, LeifSunndalsøraS+KSunndal øst
Børseth, JohanØksendalS+KSunndal øst
Ebbesen, Tor ErikGrøaS+KSunndal øst
Eliassenwatn, MariusMoldeS+KSunndal øst
Gundersen, EdgarGrøaS+KSunndal øst + Dovre 2
Hafsås, JanÅlvundeidS+KSunndal øst
Halmøy, ToreGrøaS+kSunndal øst 3-år
Hansen, RobertTrondheimS+KSunndal øst
Haugen, IvarØksendalS+KSunndal øst + Dovre 2
Hjeldnes, MagneSunndalsøraS+KSunndal øst + Dovre 1
Hoff, Stein MagneÅlesundS+KSunndal øst
Hukkelås, DanielSunndalsøraS+KSunndal øst + Dovre 3
Lien, MagneSunndalsøraS+KSunndal øst 3-år
Linseth, TerjeSunndalsøraS+KSunndal øst
Meisingset, Hallvar OrøMeisingsetS+KSunndal øst
Mikkelsen, JonGrøaS+KSunndal øst
Negård, Ola Roar EngelsjordSunndalsøraS+KSunndal øst
Ness, AlfSunndalsøraS+KSunndal øst 3-år
Offerdal, StianSunndalsøraS+KSunndal øst
Olafsen, OddvarSunndalsøraS+KSunndal øst 3-år
Reitan, RuneSunndalsøraS+KSunndal øst 3-år
Romfo, Per IvarSunndalsøraS+KSunndal øst+ Dovre 1
Rød, KristianSunndalsøraS+KSunndal øst 3-år
Rødset, Lars OlavÅlvundeidS+KSunndal øst 3-år
Settemsdal, Tora ElisabetSunndalsøraS+KSunndal øst
Singsdal, Jon MartinÅlvundeidS+KSunndal øst 3-år
Sjølseth, LinaSunndalsøraS+KSunndal øst + Dovre 3
Sæsbøe, Dag SverreÅlvundfjordS+KSunndal øst
Sæther, FredrikØksendalS+KSunndal øst 3-år
Sæther, HåkonØksendalS+KSunndal øst
Tangen, Øyvind MoeÅlvundfjordS+KSunndal øst 3-år
Vergeni, PeterSunndalsøraS+KSunndal øst 3-år
Vermøy, HallvardGrøaS+KSunndal øst+ Dovre 1
Walsø, RunarSunndalsøraS+KSunndal øst 3-år
Welde, Joachim ReinaasSkodjeS+KSunndal øst
Wilnes, Geir HansenSunndalsøraS+KSunndal øst 3-år
Øye, ØysteinIsfjordenS+KSunndal øst
Aakerløkken, Arnt OveGrøaS+KSunndal øst
Aaram, ErlendSunndalsøraS+KSunndal øst 3-år + Dovre 3
Aasen, Arne MagnusØydegardS+KSunndal øst
Haugen, SteffenValsøyfjordSSunndal øst
Wærdal, ChristerTrondheimKSunndal øst





Sunndal vest

Husby, Alf GunnarSunndalsøraFSunndal vest
Nyland, ChristianGrøaFSunndal vest
Romfo-Henriksen, JakobSunndalsøraFSunndal vest
Rød, Målfrid R.SunndalsøraFSunndal vest
Kvam, PerSunndalsøraKBSunndal vest
Nordvik, ØyvindÅlvundeidKBSunndal vest
Ulvund, MagneSunndalsøraKBSunndal vest
Rolfseng, DagfinnSunndalsøraKBSunndal vest
Romfo, Nina LarsenGrøaKBSunndal vest
Bakk, Jon ErikSunndalsøraS+KSunndal vest
Haugan, RogerGrøaS+KSunndal vest
Jakobsen, DagØksendalS+KSunndal vest
Kandal, LarsSunndalsøraS+KSunndal vest
Reiten, Per EgilSunndalsøraS+KSunndal vest
Sivertsen, MollySunndalsøraS+KSunndal vest
Ulvund, PålSunndalsøraS+KSunndal vest
Aasbakk, EivindGrøaS+KSunndal vest

Reserveliste 

Nikolaisen, JonnySunndalsøra
Vådahl, Erik BjørnstadÅlvundfjord
Ansnes, EvaGjøra
Sjølseth, ErlingØksendal
Ellevseth, BirgerÅlvundeid
Holten, JonasØksendal
Hundseth, TerjeSunndalsøra
Betten, ChristinaSunndalsøra
Jacobsen, DavurSunndalsøra
Bjørbekk, JensSunndalsøra
Flatås, Tom ErikSunndalsøra
Holten, OleØksendal
Bruseth, OleSunndalsøra
Valsø, Lars ErikGrøa
Torske, JørgenGrøa
Schaanning, Torgrim AA.Sunndalsøra
Haltvik, Dan Marius MorewoodSunndalsøra
Tangen, AnitaSunndalsøra
Melling, ErlingSunndalsøra
Olsen, Berit MarieSunndalsøra
Melkild, OlaFurugrenda
Innerdal, KjetilSunndalsøra
Osen, Arve RaschSunndalsøra
Bjørbekk, LarsGjøra
Leangen, Ola AndersSunndalsøra
Hauglum, Bjørn OlavGrøa
Aaram, Knut GrünerÅlvundfjord
Riise, BenjaminSunndalsøra
Storbukt, Jan RuneSunndalsøra
Håkonsen, JohannesÅlvundeid
Moxnes, Hans FredrikSunndalsøra
Moxnes, Bjørn PetterSunndalsøra
Bersås, UlfSunndalsøra
Skar, SveinÅlvundfjord
Gjershaug, Martin SjølsethØksendal
Sæther, Alf EinarØksendal
Iveland, TerjeSunndalsøra
Sæther, IvarØksendal
Reiten, ØysteinSunndalsøra
Henriksen, ErikSunndalsøra
Røskar, Rolf EinarSunndalsøra
Mellemseter, IngeFurugrenda
Johansen, LeifSunndalsøra
Øverli, BengtSunndalsøra
Magerøy, Hallvard MagneÅlvundeid
Gjershaug, ErikØksendal
Jensen, Ronni RødSunndalsøra
Engen, ToreSunndalsøra
Stavik, ArnfinnÅlvundeid
Gikling, OlaSunndalsøra
Gravem, TeodorGrøa
Romfo, Svein OttarGrøa
Riise, Trond HansenSunndalsøra
Rød, ErlingSunndalsøra
Fagerlie, MariusSunndalsøra
Lervik, MagnarØksendal
Nisja, GeirSunndalsøra
Kalvik, Jan-GunnarSunndalsøra
Vevang, JørgenÅlvundfjord
Negård, Marit E.Grøa
Ulvund, Ola SveinSunndalsøra
Husby, Atle OlaØksendal
Skar, SigbjørnÅlvundfjord
Eines, LoneGrøa
Gikling, RuneSunndalsøra
Ulvund, Bård SletbakkSunndalsøra
Negård, RoaldGrøa
Dragseth, Alf HaraldSunndalsøra
Hals, OlavÅlvundfjord
Haugen, NilsØksendal
Riise, AugustSunndalsøra