Sikret andreplass i Sunndalsfelten

Med imponerende 30/18 sikret Egil Magne Hammervold fra Eidsvåg og Eidsøra skytterlag andreplassen i Sunndalsfelten 2016.

Andreplass: Egil Magne Hammervold tok andreplassen i Sunndalsfelten 2016. 

Sport

Stevnet ble vunnet av Roger Hals, Fosna med samme poengsum som Hammervold.

Her er resultatlista:

Mesterskap: Klasse 2-5 og V55: 1. Roger Hals, Fosna  30/18, 2. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra  30/18, 3. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk  30/14, 4. Hans Iver Kojedal, Røros  29/19, 5. Hans  Jakob Løkkesmo, Budal  29/18, 6. Anita Jære, Rennebu  29/16, 7. Ola Mogstad Strand, Øvre Surnadal  29/15, 8. Ragnvald Hansen, Heim/Hemne  29/13, 9. Hanne Waag, Surnadal  28/17, 10. Vegar Bakken, Moldtustranda  28/17, 11. Peder Bakken, Budal  28/15, 12. Oddvar Dalen, Fåset  28/15, 13. Kurt Otnes, Valsøyfjord  28/14, 14. Arnfinn Berdal, Rindal  28/12, 15. Odin Røstum Stabell, Trondhjems  28/11, 16. Svein Budal, Budal  28/10, 17. Anders Silset, Heim/Hemne  27/18, 18. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra  27/14, 19. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen  27/13, 20. Gunn Gravem Isaksen, Sunndal  27/12, 21. Kristoffer Kojedal, Røros  27/12, 22. Geir Håkon Nystuen, Tynset  27/11, 23. Atle Moen, Malmefjorden  27/09, 24. Åsmund Skårild, Heim/Hemne  27/08, 25. Emil Buvarp, Øvre Surnadal  27/08, 26. Idar Moseng, Nora  27/06, 27. Ole Kristian Brønstad, Lomundal  26/16, 28. Odd Arne Pedersen, Fåset  26/14, 29. Alf Strand, Øvre Surnadal  26/12, 30. Terje Røstad, Soknedal  26/11, 31. Silje Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra  26/11, 32. Lars Næprud, Lillehammer  26/10, 33. Roald Trøeng, Vingelen  26/09, 34. Tron Arne Gravem, Sunndal  26/06, 35. Rune Lysgård Fagerheim, Smøla  26/05, 36. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør)  26/05, 37. Olav Gravem, Sunndal  25/12, 38. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund  25/10, 39. Ulf Hendseth, Valsøyfjord  25/07, 40. Ingrid Øyan, Singsås  24/12, 41. Ole Kristoffer Løkken, Fåset  24/10, 42. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes  24/09, 43. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes  24/07, 44. Henrik Gravem, Sunndal  23/13, 45. Idar Moen, Malmefjorden  23/13, 46. Kjell Otnes, Valsøyfjord  23/08, 47. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal  22/08, 48. Lisbeth Bakk, Årvågsfjord  22/08, 49. Hågen Strypet, Alvdal  22/07, 50. Jan Malmedal, Malmefjorden  21/14, 51. Åge Sandnes, Glåmos  21/13, 52. Nils Sverre Norin, Lonås  21/09, 53. Oddbjørn Bolme, Rindal  21/07, 54. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes  21/07, 55. Olav Nogva, Eide og Naas  20/11, 56. Isak Haugsnes, Årvågsfjord  20/08, 57. Alf Erik Bolme, Rindal  20/07, 58. Even Langli, Rindal  20/06, 59. Knut Rakstang, Aspøy og Straumsnes  19/07, 60. Geir Rønning, Vingelen  19/06, 61. Morten Randen, Røros  19/05, 62. Odd Bjerksetmyr, Soknedal  19/05, 63. Jan Strypet, Alvdal  17/06, 64. Stein Sandnes, Glåmos  17/01, 65. Finn Arne Høstmark, Malmefjorden  14/06, 66. Kristin Kanestrøm, Smøla  13/03, 67. Erling Kanestrøm, Smøla  12/03.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Roger Hals, Fosna  30/18, 2. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra  30/18, 3. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk  30/14, 4. Anita Jære, Rennebu  29/16, 5. Ola Mogstad Strand, Øvre Surnadal  29/15, 6. Peder Bakken, Budal  28/15, 7. Kurt Otnes, Valsøyfjord  28/14, 8. Arnfinn Berdal, Rindal  28/12, 9. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra  27/14, 10. Olav Gravem, Sunndal  25/12, 11. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes  24/07, 12. Idar Moen, Malmefjorden  23/13.

Klasse 4: 1. Hans  Jakob Løkkesmo, Budal  29/18, 2. Hanne Waag, Surnadal  28/17, 3. Vegar Bakken, Moldtustranda  28/17, 4. Svein Budal, Budal  28/10, 5. Anders Silset, Heim/Hemne  27/18, 6. Kristoffer Kojedal, Røros  27/12, 7. Geir Håkon Nystuen, Tynset  27/11, 8. Emil Buvarp, Øvre Surnadal  27/08, 9. Odd Arne Pedersen, Fåset  26/14, 10. Terje Røstad, Soknedal  26/11, 11. Lars Næprud, Lillehammer  26/10, 12. Tron Arne Gravem, Sunndal  26/06, 13. Ole Kristoffer Løkken, Fåset  24/10, 14. Henrik Gravem, Sunndal  23/13, 15. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal  22/08, 16. Isak Haugsnes, Årvågsfjord  20/08, 17. Odd Bjerksetmyr, Soknedal  19/05.

Klasse 3: 1. Odin Røstum Stabell, Trondhjems  28/11, 2. Gunn Gravem Isaksen, Sunndal  27/12, 3. Ole Kristian Brønstad, Lomundal  26/16, 4. Alf Strand, Øvre Surnadal  26/12, 5. Rune Lysgård Fagerheim, Smøla  26/05, 6. Ingrid Øyan, Singsås  24/12, 7. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes  24/09, 8. Lisbeth Bakk, Årvågsfjord  22/08, 9. Olav Nogva, Eide og Naas  20/11, 10. Alf Erik Bolme, Rindal  20/07, 11. Knut Rakstang, Aspøy og Straumsnes  19/07, 12. Geir Rønning, Vingelen  19/06, 13. Kristin Kanestrøm, Smøla  13/03.

Klasse 2: 1. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen  27/13, 2. Silje Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra  26/11, 3. Roald Trøeng, Vingelen  26/09, 4. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør)  26/05, 5. Ulf Hendseth, Valsøyfjord  25/07, 6. Hågen Strypet, Alvdal  22/07, 7. Jan Malmedal, Malmefjorden  21/14, 8. Åge Sandnes, Glåmos  21/13, 9. Oddbjørn Bolme, Rindal  21/07, 10. Morten Randen, Røros  19/05, 11. Jan Strypet, Alvdal  17/06, 12. Stein Sandnes, Glåmos  17/01, 13. Finn Arne Høstmark, Malmefjorden  14/06.

Klasse 1: 1. Harry Fagerheim, Smøla  25/07, 2. Sigurd Bersvend Indergård, Reinsfjell  15/04.

Junior: 1. Jørgen Dalum, Lesja  30/28, 2. Gunhild Helstad, Øvre Rendal  30/24, 3. Einar Grue, Tynset  30/24, 4. Jorun Snekvik, Surnadal  30/21, 5. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden  30/17, 6. Ivar Waag, Surnadal  29/24, 7. Margrete Dalsegg, Øvre Surnadal  29/19, 8. Maria Helene Nogva, Eide og Naas  29/18, 9. Frøydis Indergård, Reinsfjell  29/17, 10. Martin Skamfer Bjerkås, Rennebu  28/15, 11. Ruben Sandnes, Glåmos  27/19, 12. Ingrid Angela Gravem Isaksen, Sunndal  21/11, 13. John Ole Berset, Orkla  18/03.

Eldre rekrutt: 1. Hans Øie Bævre, Bæverdalen  30/29, 2. Lars jr Halland, Rennebu  30/26, 3. Iver Skamfer Bjerkås, Rennebu  30/24, 4. Soland Henningsmo, Dalsbygda  30/24, 5. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen  30/23, 6. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra  30/23, 7. Morten Storli, Budal  30/19, 8. Karen Snekvik, Surnadal  30/19, 9. Amalie Slettun Hovin, Rennebu  28/22, 10. Ørjan Martinsen Hage, Opdal og Midtbygden  22/08.

Rekrutt: 1. Mathias Bakk, Årvågsfjord  30/08, 2. Jørn Strypet, Alvdal  28/11, 3. Vegard Fjærli, Bæverdalen  28/06, 4. Aksel Henningsmo, Dalsbygda  27/09, 5. Ole Dalsegg, Øvre Surnadal  27/08, 6. Erling Waag, Surnadal  27/06, 7. Aurora Sande Hjellmo, Sunndal  26/08, 8. Hilde Korsrud Ulset, Aspøy og Straumsnes  26/00, 9. Marius Mikkelsen, Surnadal  23/06, 10. Signe Eggestøl Husby, Sunndal  23/04.

Aspirant: 1. Kristin Forseth, Sunndal , 1. Lina Bostad Tahnem, Sunndal .

V55: 1. Hans Iver Kojedal, Røros  29/19, 2. Ragnvald Hansen, Heim/Hemne  29/13, 3. Oddvar Dalen, Fåset  28/15, 4. Atle Moen, Malmefjorden  27/09, 5. Åsmund Skårild, Heim/Hemne  27/08, 6. Idar Moseng, Nora  27/06, 7. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund  25/10, 8. Kjell Otnes, Valsøyfjord  23/08, 9. Nils Sverre Norin, Lonås  21/09, 10. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes  21/07, 11. Even Langli, Rindal  20/06, 12. Erling Kanestrøm, Smøla  12/03.

V65: 1. Olav Solheim, Soknedal  30/24, 2. Arnfinn Kamsvåg, Sunndal  30/24, 3. Jarle Foss, Bæverdalen  30/22, 4. Ove Folland, Sunndal  30/20, 5. Gunvald Nisja, Sunndal  30/20, 6. Roger Lindgren, Stordalen  30/19, 7. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala  30/19, 8. Ola Krogstad, Eide og Naas  30/17, 9. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes  29/25, 10. Birger Indreiten, Halsa (Nordmør)  29/18, 11. Gregus Kristensen, Kvernes  29/18, 12. Rolf H Bakken, Reinskytten  29/17, 13. Jørund Kvalvaag, Reinsfjell  28/14, 14. Lars Indreiten, Halsa (Nordmør)  26/14, 15. Steinar Løseth, Rindal  25/13..

V73: 1. Håkon T. Gravem, Sunndal  30/27, 2. Iver Nymoen, Kvikne  30/25, 3. Arne Brendryen, Folldal  30/25, 4. Helge Tøndevoldshagen, Lesja  30/21, 5. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal)  30/20, 6. Harald Reiten, Aalesund  30/19, 7. Embret Eggen, Tynset  30/19, 8. Ludvik Gravem, Sunndal  30/18, 9. Per Kristian Bangen, Tynset  30/16, 10. Odd Dalum, Lesja  30/15, 11. Jostein W. Hoseth, Rennebu  30/13, 12. Jon Oren, Surnadal  29/21, 13. Reidar Svartøien, Opdal og Midtbygden  29/19, 14. Arne Gaupset, Batnfjord  29/18, 15. Helge Bævre, Bæverdalen  28/20, 16. Inge Skamfer, Rennebu  27/19, 17. Rolf Strand, Lensvik/Selven  26/16, 18. Sigmund Flateng, Reinskytten  26/13, 19. Nils Hjellmo, Sunndal  26/12, 20. Odd M. Horvli, Opdal og Midtbygden  03/02.