15-meterstevne Sunndal skytterlag:

Elin Lillegård med 347 poeng

Ett poeng foran Terje Nisja.

Eline Lillegård. 

Sport

Eline Lillegård fra Hjelmen skytterlag skjøt 347 poeng under helgens 15m- stevne på Gravem. Hun ble dermed stemnevinner i klasse 3-5.  I rekruttklassen fikk Vegard Fjærli, Bæverdalen  anvist 350 poeng. Bedre kan det ikke gjøres!

Her er øvrige resultater:

Mesterskap

Klasse 3-5: 1. Eline Lillegård, Hjelmen  347, 2. Terje Nisja, Sunndal  346, 3. Otte Hårstad, Rennebu  346, 4. Anita Jære, Rennebu  344, 5. Rune Lysgård Fagerheim, Smøla  342, 6. Helge Roar Åndal, Malmefjorden  342, 7. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes  341, 8. Guro Øie Bævre, Bæverdalen  341, 9. Mona Isene, Rennebu  341, 10. Arnfinn Berdal, Rindal  341, 11. Ingar Waag, Surnadal  340, 12. Ludvik André Sagstad Tolaas, Nesjestranda og Skaala  340, 13. Maria Helene Nogva, Eide og Naas  339, 14. Jørn Ole Skiri, Rauma  338, 15. Rolf Morten Berg, Hjelmen  338, 16. Ragnhild Øyen, Aspøy og Straumsnes  338, 17. Johnny Gammelsæter Vågen, Nesjestranda og Skaala  338, 18. Lars Lillegård, Hjelmen  337, 19. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør)  337, 20. Sigbjørn Hausberg, Surnadal  337, 21. Jorun Snekvik, Surnadal  336, 22. Olav Noralf Stensås, Soknedal  336, 23. Ingrid Angela Gravem Isaksen, Sunndal  336, 24. Kåre Grønning, Fosna  335, 25. Mons Otnes, Surnadal  335, 26. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk  335, 27. Håkon Gammelsæter Tolaas, Nesjestranda og Skaala  335, 28. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra  334, 29. Tron Arne Gravem, Sunndal  333, 30. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden  333, 31. Gunn Gravem Isaksen, Sunndal  332, 32. Ivar Waag, Surnadal  331, 33. Arne Helgetun, Opdal og Midtbygden  330, 34. Erik Stølen, Opdal og Midtbygden  329, 35. Hanne Waag, Surnadal  329, 36. Torgeir Nsja, Sunndal  329, 37. Åsmund Gorset, Opdal og Midtbygden  328, 38. John Nordvik, Surnadal  328, 39. Vegar Bakken, Moltustranda og Larsnes  321, 40. Bjørnar Holsetstuen, Opdal og Midtbygden  316, 41. Ingar Solberg, Sunndal  309.

V55: 1. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes  346, 2. Axel Skuggevik, Surnadal  345, 3. Bjørn Snekvik, Bæverdalen  343, 4. Torleiv Sagstad, Nesjestranda og Skaala  342, 5. Alf Erik Bolme, Rindal  341, 6. Oddbjørn Bolme, Rindal  340, 7. Jens Kåre Øyen, Hov  338, 8. Bjørn Haugen, Valsøyfjord  335, 9. Ole Johan Kvendbø, Surnadal  333.

J, 16-17 år: 1. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra  349, 2. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen  348, 3. Tora Skiri, Rauma  342, 4. Erlend Martinsen Hage, Opdal og Midtbygden  342, 5. Peder Eidem, Opdal og Midtbygden  342, 6. Ørjan Martinsen Hage, Opdal og Midtbygden  339, 7. Erling Waag, Surnadal  337, 8. Ane Bjerkaas Nisja, Sunndal  337, 9. Hilde Korsrud Ulset, Aspøy og Straumsnes  334, 10. Viktor Gravanes Berg, Nesjestranda og Skaala  332, 11. Johannes Sægrov Klevstuen, Opdal og Midtbygden  332, 12. Jon Sæterbø, Surnadal  328.

ER, 14-15 år: 1. Signe Eggestøl Husby, Sunndal  347, 2. Ole Dalsegg, Øvre Surnadal  340, 3. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes  307.

R, 11-13 år: 1. Vegard Fjærli, Bæverdalen  350, 2. Marius Mikkelsen, Surnadal  348, 3. Torje Gustad Ingeborgvik, Kvernes  335, 4. Hans Ole Loe, Kvernes  330, 5. Henrik André Stavem Tolaas, Nesjestranda og Skaala  329.

V65: 1. Arnfinn Kamsvåg, Sunndal  348, 2. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes  347, 3. Kai Eskelund, Flå (Uttrøndelag)  346, 4. Jarle Foss, Bæverdalen  345, 5. Åge Haugen, Valsøyfjord  344, 6. Gregus Kristensen, Kvernes  344, 7. Tor Stokke, Valsøyfjord  344, 8. Even Langli, Rindal  339, 9. Martin Berg, Reinskytten  339, 10. Roger Lindgren, Stordalen  338, 11. Stein Olav Gravem, Surnadal  333.

V73: 1. Håkon T. Gravem, Sunndal  349, 2. Jon Oren, Surnadal  347, 3. Ludvik Gravem, Sunndal  346, 4. Gunvald Nisja, Sunndal  346, 4. Ole M. Silseth, Eide og Naas  346, 6. Reidar Ahdell, Nesjestranda og Skaala  346, 7. Jostein W. Hoseth, Rennebu  345, 8. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord  344, 9. Anders Moen, Hov  344, 9. Iver Nymoen, Kvikne  344, 11. Arne Brennryen, Folldal  341, 12. Jørund Kvalvaag, Reinsfjell  340, 13. Steinar Dahle, Holmemstranda  339, 14. Helge Bævre, Bæverdalen  338, 15. Nils Hjellmo, Sunndal  336, 16. Reidar Svartøien, Opdal og Midtbygden  334, 17. Steinar Løseth, Rindal  333, 18. Kjell Stenbro, Rindal  329, 19. Ole H. Loe, Kvernes  313.

Klasse 2: 1. Odd Tyrhaug, Smøla  344, 2. Nils Jøran Stenberg, Surnadal  341, 3. Joakim Kjølstad, Hov  340, 4. Olav Nogva, Eide og Naas  339, 5. Leon Sindre Lillehamre, Fiskå  334, 6. Asbjørn Sletten Stølen, Opdal og Midtbygden  333, 7. Harry Fagerheim, Smøla  331, 8. Frank Roger Berg, Nesjestranda og Skaala  329, 9. Anders Malme Moen, Hov  326.

EJ, 18 år: 1. Karen Snekvik, Surnadal  338, 2. Solfrid Ulseth Moen, Aspøy og Straumsnes  338, 3. Hans Øie Bævre, Bæverdalen  333.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Eline Lillegård, Hjelmen  248, 2. Terje Nisja, Sunndal  246, 3. Otte Hårstad, Rennebu  246, 4. Arnfinn Berdal, Rindal  245, 5. Anita Jære, Rennebu  244, 6. Mona Isene, Rennebu  243, 7. Helge Roar Åndal, Malmefjorden  243, 8. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes  242, 9. Ingar Waag, Surnadal  241, 10. Guro Øie Bævre, Bæverdalen  241, 11. Ludvik André Sagstad Tolaas, Nesjestranda og Skaala  241, 12. Olav Noralf Stensås, Soknedal  240, 13. Lars Lillegård, Hjelmen  240, 14. Johnny Gammelsæter Vågen, Nesjestranda og Skaala  239, 15. Jørn Ole Skiri, Rauma  238, 16. Jorun Snekvik, Surnadal  236, 17. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk  235.

Klasse 4: 1. Rune Lysgård Fagerheim, Smøla  242, 2. Ragnhild Øyen, Aspøy og Straumsnes  240, 3. Rolf Morten Berg, Hjelmen  240, 4. Maria Helene Nogva, Eide og Naas  240, 5. Vegar Bakken, Moltustranda og Larsnes  238, 6. Kåre Grønning, Fosna  238, 7. Sigbjørn Hausberg, Surnadal  238, 7. Mons Otnes, Surnadal  238, 9. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra  238, 10. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør)  237, 11. Håkon Gammelsæter Tolaas, Nesjestranda og Skaala  236, 12. Ivar Waag, Surnadal  233, 13. Torgeir Nsja, Sunndal  233, 14. Gunn Gravem Isaksen, Sunndal  233, 15. Arne Helgetun, Opdal og Midtbygden  233, 16. John Nordvik, Surnadal  232, 17. Hanne Waag, Surnadal  232, 18. Åsmund Gorset, Opdal og Midtbygden  229, 19. Bjørnar Holsetstuen, Opdal og Midtbygden  223.

Klasse 3: 1. Ingrid Angela Gravem Isaksen, Sunndal  241, 2. Tron Arne Gravem, Sunndal  237, 3. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden  234, 4. Erik Stølen, Opdal og Midtbygden  231, 5. Ingar Solberg, Sunndal  224.

Klasse 2: 1. Joakim Kjølstad, Hov  245, 2. Odd Tyrhaug, Smøla  245, 3. Nils Jøran Stenberg, Surnadal  244, 4. Olav Nogva, Eide og Naas  239, 5. Harry Fagerheim, Smøla  238, 6. Leon Sindre Lillehamre, Fiskå  237, 7. Asbjørn Sletten Stølen, Opdal og Midtbygden  237, 8. Frank Roger Berg, Nesjestranda og Skaala  231, 9. Anders Malme Moen, Hov  228.

Klasse 1: 1. Tonje Fuglås Kvendbø, Surnadal  249, 2. Dag Isaksen, Sunndal  244, 3. Reidun Naalsund, Aspøy og Straumsnes  243, 4. Stig Atle Sletvik, Aspøy og Straumsnes  240.

V55: 1. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes  248, 2. Torleiv Sagstad, Nesjestranda og Skaala  245, 3. Axel Skuggevik, Surnadal  245, 4. Bjørn Snekvik, Bæverdalen  243, 5. Alf Erik Bolme, Rindal  242, 6. Oddbjørn Bolme, Rindal  242, 7. Jens Kåre Øyen, Hov  239, 8. Ole Johan Kvendbø, Surnadal  239, 9. Bjørn Haugen, Valsøyfjord  239.

J, 16-17 år: 1. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen  249, 2. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra  249, 3. Erlend Martinsen Hage, Opdal og Midtbygden  244, 4. Tora Skiri, Rauma  243, 5. Peder Eidem, Opdal og Midtbygden  243, 6. Ørjan Martinsen Hage, Opdal og Midtbygden  242, 7. Ane Bjerkaas Nisja, Sunndal  240, 8. Erling Waag, Surnadal  238, 9. Viktor Gravanes Berg, Nesjestranda og Skaala  238, 10. Johannes Sægrov Klevstuen, Opdal og Midtbygden  238, 11. Hilde Korsrud Ulset, Aspøy og Straumsnes  235, 12. Jon Sæterbø, Surnadal  233.

ER, 14-15 år: 1. Signe Eggestøl Husby, Sunndal  247, 2. Ole Dalsegg, Øvre Surnadal  242, 3. Rune Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes  224.

R, 11-13 år: 1. Vegard Fjærli, Bæverdalen  250, 2. Marius Mikkelsen, Surnadal  249, 3. Torje Gustad Ingeborgvik, Kvernes  240, 4. Hans Ole Loe, Kvernes  238, 5. Henrik André Stavem Tolaas, Nesjestranda og Skaala  233.

NU, -15 år: 1. Emil Lehne, Sunndal , 1. Iver Aasen Naalsund, Aspøy og Straumsnes , 1. Ada Stensheim, Opdal og Midtbygden .

V65: 1. Arnfinn Kamsvåg, Sunndal  248, 1. Gregus Kristensen, Kvernes  248, 3. Kai Eskelund, Flå (Uttrøndelag)  248, 4. Åge Haugen, Valsøyfjord  247, 5. Jarle Foss, Bæverdalen  247, 6. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes  247, 7. Tor Stokke, Valsøyfjord  246, 8. Martin Berg, Reinskytten  243, 8. Even Langli, Rindal  243, 10. Roger Lindgren, Stordalen  239, 11. Stein Olav Gravem, Surnadal  238.

V73: 1. Håkon T. Gravem, Sunndal  250, 2. Ole M. Silseth, Eide og Naas  249, 3. Reidar Ahdell, Nesjestranda og Skaala  249, 4. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord  248, 5. Gunvald Nisja, Sunndal  247, 6. Jon Oren, Surnadal  247, 7. Ludvik Gravem, Sunndal  247, 8. Jostein W. Hoseth, Rennebu  247, 9. Iver Nymoen, Kvikne  246, 10. Anders Moen, Hov  246, 11. Jørund Kvalvaag, Reinsfjell  245, 12. Nils Hjellmo, Sunndal  241, 13. Helge Bævre, Bæverdalen  241, 13. Steinar Løseth, Rindal  241, 15. Steinar Dahle, Holmemstranda  241, 16. Arne Brennryen, Folldal  241, 17. Reidar Svartøien, Opdal og Midtbygden  239, 18. Kjell Stenbro, Rindal  233, 19. Ole H. Loe, Kvernes  223.

EJ, 18 år: 1. Solfrid Ulseth Moen, Aspøy og Straumsnes  239, 2. Karen Snekvik, Surnadal  238, 3. Hans Øie Bævre, Bæverdalen  234.

NV, 16+ år: 1. Eva Karin Tilset, Opdal og Midtbygden  246, 2. Daniel Fjerdingen, Opdal og Midtbygden  233.