KM i terrengløp:

Freske fraspark i Torvikbukt

Dordi Forseth, Sunndal og Ola Lange, Vistdal ble begge kretsmestre i terrengløp under søndagens arrangement i regi av Torvikbukt Idrettslag.

Kretsmestre: Dordi Forseth, Sunndal IL og Anna Rindli fra Vistdal IL tok henholdsvis gull og sølv i klasse jenter 14 år.  Foto: Sigmund Tjelle

Vistdalinger: Ola Lange ble kretsmester i gutter 14 år foran ErikHagbø Myklebostad.  Foto: Sigmund Tjelle

På startstreken: Jenter 11 år på startstreken.  Foto: Sigmund Tjelle

Flott arrangement: Torvikbukt IL med flott arrangement.  Foto: Sigmund Tjelle

Sport

Godt over hundre deltakere i ulike aldersgrupper stilte til start i det flotte sommerværet under søndagens KM i terrengløp i Torvikbukt. Arrangørlaget stilte med en fyldig tropp, og sikret seg flere kretsmestre. Linus Engdal gikk til topps i gutter 15 år, foran Johannes Gujord fra Halsa IL.

Det er bare å la seg imponere over arrangementet Torvikbukt IL hadde stelt i stand. De ulike klassene ble fortløpende sendt av gårde i ei løype der publikum i stor grad kunne følge løperne både på korte og lengre løyper. En godt oppdatert og klartalende speaker gjorde det lett å holde seg orientert.

Det var trangt på startstreken da klassene for jenter og for gutter under ti år ble sendt av gårde på den 300 meter lange løypa som de skulle springe. Det var 24 påmeldte jenter og 20 påmeldte jenter.

Foruten flere sterke prestasjoner av løpere fra arrangørlaget, sprang Ola Gjøen Megård fra Vistdal inn til sølvmedalje i klasse gutter 12 år. Bronsemedaljen gikk til Håkon Bøklep fra Bøfjord IL.

Tiril Ranheim Sæther, Sunndal og Asta Torshov Simonhjell fra Øksendal IL sprang inn til henholdsvis 3. og 7. plass i jenter 11 år.

Vistdal stilte med åtte løpere til start. Anna Rindli sprang inn til andreplass og sølvmedalje i klasse jenter 14 år.

Ola Lange gikk helt til topps i gutter 14 år, foran klubbkamerat Erik Hagbø Myklebostad.


KM Terrengløp 28. april 2019

Offisiell resultatliste

27.04.2019

Gutter 10 år og yngre

Amundsen, Olve Haabeth Batnfjord IL 347

DNS Bergset, Lars Petter Torvikbukt IL 363

Bjerkeli, Vetle Molde og Omegn IF 277

Bruseth, Magnus Batnfjord IL 331

Czerwinski, Jakub NOTEAM 320

Dahle, Sebastian Holmemstranda IL 352

Engen, Herman Øksendal IL 281

Herskedal, Fredrik Eide IL 328

Hestad, Emil Vistdal IL 344

Høyem, Henrik Ulset Batnfjord IL 365

Johansen, Dante Torvikbukt IL 301

Jordal, Irvin Stranden Torvikbukt IL 274

Lange, Kristoffer Batnfjord IL 295

Torvik-Orset, Alvin Torvikbukt IL 369

Torvik-Orset, Lars Torvikbukt IL 370

Wisniewski, Hubert Flemma IL 357

Wisniewski, Karol Flemma IL 358

Øien, Bjørn Berg Vistdal IL 346

Aanes, Daniel IL Nordodd friidrett 252

Aanes, Martin IL Nordodd friidrett 253

Fullførte:19 Påmeldte:20 Startende: 19


Jenter 10 år og yngre

Engen, Ingrid Øksendal IL 280

Husby, Alma IL Nordodd friidrett 314

Ulset, Sara Røsand Batnfjord IL 364

Bergset, Elen Johanne Torvikbukt IL 361

Blekken, Karen Sofie Torvikbukt IL 319

Bruseth, Anna Batnfjord IL 332

Dahle, Tomine Holmemstranda IL 351

Torvikbukt IL

Dalen, Kristin Ottestad Torvikbukt IL 371

Hals, Maria Torvikbukt IL 260

Hammerø, Trine Molde og Omegn IF 311

Herskedal, Signe Eide IL 329

Husby, Oline IL Nordodd friidrett 315

Johansen, Alida Torvikbukt IL 302

Kvalvik, Julie Ranheim Torvikbukt IL 380

Lange, Kamilla Batnfjord IL 294

Orset, Maria Torvikbukt IL 372

Orset, Signe Bakstad Molde og Omegn IF 313

Røed, Ella Aslaksen Molde og Omegn IF 307

Sandnes, Lina Holmemstranda IL 349

Simsø-Hasselø, Amanda Helene IL Nordodd friidrett 317

Solli-Sæther, Sara IL Nordodd friidrett 256

Strømsøyen, Hedda PederseHnolmemstranda IL 350

Torvik-Orset, Frida Torvikbukt IL 368

Wisniewski, Hanna Flemma IL 359

Gutter 13 år

Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter

1 Emil Aslaksen Røed Molde og Omegn IF 306 03:11

2 Tor Jakob Lien IL Nordodd friidrett 254 03:12 00:01

3 Jasper Seetzen Torvikbukt IL 298 03:27 00:16

4 Isak Hammerø Molde og Omegn IF 312 03:30 00:19

5 Audun Elias Dahle Holmemstranda IL 356 03:40 00:29

6 Ola Fredriksen Orset Torvikbukt IL 297 03:47 00:36

7 Tobias Vikhagen Lange Vistdal IL 342 03:57 00:46


Jenter 11 år

1 Tilje Solli-Mork Holmemstranda IL 354 03:26

2 Leah Rolland-Bergmann IL Nordodd friidrett 255 03:29 00:03

3 Tiril Ranheim Sæther Sunndal Friidrett 316 03:31 00:05

4 Anna Pedersen StrømsøyenHolmemstranda IL 353 03:34 00:08

5 Elise Melkild Røen Sunndal IL 325 03:57 00:31

6 Thea Røsand Ulset Batnfjord IL 366 04:12 00:46

7 Asta Torshov Simonhjell Øksendal IL 303 04:14 00:48

8 Frida Harstad Fostervoll Batnfjord IL 288 04:34 01:08

DNF Borghild Marsteen IL Nordodd friidrett 321

Gutter 11 år

Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter

1 Brage Bjerkeli Molde og Omegn IF 278 03:15

2 Kristian Skjeflo Unhjem Isfjorden IL 273 03:16 00:01

3 Bjørnar Skjeflo Unhjem Isfjorden IL 272 03:21 00:06

4 Birk Blekken Bøfjord IL 282 03:27 00:12

5 Philip Ulset Høyem Batnfjord IL 367 03:29 00:14

6 Olav Jørgen Thorsov Simonhjell Øksendal IL 304 03:46 00:31

7 Arnstein Engset Sannes Bøfjord IL 323 03:50 00:35

8 Markus Rindli Vistdal IL 345 04:08 00:53

9 Johannes Aanes IL Nordodd friidrett 251 04:32 01:17

10 Lars Hals Torvikbukt IL 261 04:36 01:21


Jenter 12 år

1 Tuva Hønsvik Trang IL Nordodd friidrett 285 03:42

2 Mathilde Hegstad Torvikbukt IL 330 04:32 00:50

3 Anne Marte Herskedal Eide IL 327 04:47 01:05


Gutter 12 år

1 Henrik Malme Molde og Omegn IF 308 03:16

2 Ola Gjøen Megård Vistdal IL 343 03:19 00:03

3 Håkon Bøklep Bøfjord IL 337 03:21 00:05

4 Jonas Helle Øverbø Holmemstranda IL 355 03:51 00:35

5 Sebastian Kippernes RøsandIL Nordodd friidrett 293 03:59 00:43


Jenter 13 år

Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter

1 Amailie Solli-Mork Holmemstranda IL 348 03:33

2 Erika Hønsvik Trang IL Nordodd friidrett 286 03:35 00:02

3 Maja Louise Kaald BolghaugIL Nordodd friidrett 257 03:54 00:21

4 Sophia Gjøen Torvikbukt IL 373 03:59 00:26

5 Martine Bruseth Batnfjord IL 334 04:07 00:34

6 Ane Kirstine Bergset Torvikbukt IL 362 04:15 00:42

Fullførte:6 Påmeldte:6 Startende: 6


Jenter 14 år

1 Dordi Forseth Sunndal Friidrett 309 03:23

2 Anna Rindli Vistdal IL 341 03:32 00:09

3 Ane Indergård Batnfjord IL 290 04:02 00:39

4 Eline Harstad Fostervoll Batnfjord IL 289 04:08 00:45

5 Jenny Aanes IL Nordodd friidrett 250 04:42 01:19


Gutter 14 år

1 Ola Lange Vistdal IL 340 03:12

2 Erik Hagbø Myklebostad Vistdal IL 339 03:27 00:15


Gutter 15 år

1 Linus Engdahl Torvikbukt IL 275 07:28

2 Johannes Gujord Halsa IL 360 08:34 01:06

3 Sindre Lillevevang Holten Batnfjord IL 322 10:30 03:02

Jenter 16 år

1 Hanne Svanemyr Kjos Åndalsnes IF 259 08:25

DNS Kari Forseth Sunndal Friidrett 310


Gutter 16 år

1 Iver Synstnes Hole Åndalsnes IF 258 07:06

2 Johan Fredriksen Orset Torvikbukt IL 296 07:28 00:22

3 Martin Silset Torvikbukt IL 271 08:03 00:57

4 Jon Arne Herskedal Molde og Omegn IF 326 08:18 01:12

5 Edvard Sætran Solli Torvikbukt IL 284 08:44 01:38

6 Emil Hoem Torvikbukt IL 338 09:57 02:51


Menn 17 år

1 Sander Engdahl Torvikbukt IL 276 07:22

2 Martin Lyngstad Lyngstad IL 291 08:02 00:40


Kvinner 20-34 år

1 Ingrid Støland Husøy Molde og Omegn IF 324 08:58

2 Ingunn Torvik Torvikbukt IL 318 14:30 05:32

Fullførte:2 Påmeldte:2 Startende: 2


Menn 20-34 år

1 Olaf Anders Høgstakli Istad IL 279 13:49

Fullførte:1 Påmeldte:1 Startende: 1


Kvinner 35-39 år

1 Hanne Karin Høgset Batnfjord IL 335 10:33

Menn 35-39 år

1 Morten Johansen Torvikbukt IL 300 14:10

DNS Martin Bruseth Batnfjord IL 336


Menn 45-49 år

1 Are Uran Kårvåg IL 305 12:25

2 Erik Harstad Batnfjord IL 287 17:21 04:56


Kvinner 50-54 år

1 Birgit Seetzen Torvikbukt IL 299 09:06


Menn 50-54 år

1 Idar Remmereit Torvikbukt IL 283 15:42


Menn 55-59 år

1 Fred Ivar Lyngstad Lyngstad IL 292 15:20