Norgescupen for juniorer:

Mali og Malin raskest

Mali Eidnes Bakken fra Rindal IL og Malin Einmo fra Surnadal IL best av de lokale fredag.

Mali Eidnes Bakken, Rindal. Arkivbilde.  Foto: Magne Lillegård

Sport

Norgescupen for junior pågår på Lygna i helga.

Fredag markerte Mali Eidnes Bakken (Rindal IL) seg med en solid 9. plass i klassen kvinner 17 år. Malin Einmo (Surnadal IL) leverte også svært godt, og endte på en 18. plass i klassen for kvinner 19/20.

Se lokale utøvere med uthevet skrift i resultatlista under.

I dag, lørdag, er det klassisk sprint som står på programmet. Sprinten teller også som NM.


10 km

M 18 år:

1 Horven Preben (Bossmo og Ytteren IL) 26:09.7, 2 Staune-Mittet Johannes (Lillehammer Skiklub) 26:27.1, 3 Spigseth Ola (Nes Ski) 26:28.6, 4 Holmboe Nikolai Elde (Bærums Verk Hauger Idrettsfore) 26:29.7, 5 Thorstensen Magnus (Strindheim IL) 26:38.7, 6 Wulff Sivert Tjelle (Buvik IL) 26:41.1, 7 Wist Henrik Valør (Byaasen Skiklub) 26:55.0, 8 Aarstad Vegard (Ås IL) 27:05.5, 9 Ringhus Erik Brostigen (Rein, IL) 27:08.9, 10 Flaaten Johannes Lønnestad (Morgedal IL) 27:10.0, 11 Holmboe Aleksander Elde (Bærums Verk Hauger Idrettsfore) 27:17.6, 12 Engeset Kasper (IL Jardar) 27:17.9, 13 Berget Albert (IL Skrim) 27:18.9, 14 Medhus Bård Olav Steinsland (Røldal IL) 27:19.6, 15 Danielsen Trym (Lyn Ski) 27:23.7, 16 Bakken Petter (Lyn Ski) 27:24.4, 17 Røn Jesper (Rustad IL) 27:29.2, 18 Guldberg Marius Brattli (Storsteinnes IL) 27:32.9, 19 Heimdal Sevat (Bardu IL) 27:34.0, 20 Hanssen Fredrik Höner (Strindheim IL) 27:36.1, 21 Dukstad Daniel (Voss IL) 27:42.9, 22 Berger Isak Skari (Brøttum IL) 27:45.9, 23 Rugsland Knut Andreas (Holmen IF) 27:47.5, 24 Høiås Anders Larsen (Birkebeineren, IF) 27:47.6, 25 Verdenius Jacob (Tolga IL) 27:52.3, 26 Strand Vetle Svanes (Stavanger SK) 27:56.5, 27 Nergaard Peter Oliver (Hamar SK) 28:05.0, 28 Brørs Mattias (Beitstad IL) 28:05.6, 29 Hammerstad Brage Buseth (Haslum IL) 28:09.1, 30 Olsen Oskar Myrvang (Runar, IL) 28:11.4, 31 Owren Fredrik Hammerdal (Lillehammer Skiklub) 28:12.5, 32 Kirkevik Simen Olsen (Ottestad IL) 28:13.3, 33 Strandhaug Fredrik Haugen (Lillehammer Skiklub) 28:15.8, 34 Dybdahl Halvor Aasen (Njård) 28:16.0, 35 Rye Jørg Johansen (Byneset IL) 28:17.0, 36 Hegstad Simen (IL Aasguten) 28:22.1, 37 Fladby Martin Grape (Bærums Verk Hauger Idrettsfore) 28:23.0, 38 Rønning Trym Nergård (Skogn IL) 28:25.1, 39 Løfald Erik (Rindal IL) 28:32.1, 40 Sellevoll Markus (Oppegård IL) 28:33.2, 41 Reinemo Felix Tobiasson (Bækkelagets SK) 28:34.6, 42 Baumann Halfdan Thomas (Heming, IL) 28:37.8, 42 Ullebø Thristan Engebø (Førde IL) 28:37.8, 44 Tveiten Eskil Flisram (Voss IL) 28:38.6, 45 Anker-Nilssen Henrik (Nesodden IF - Ski) 28:39.6, 46 Strømøy Martin Riseth (Buvik IL) 28:39.9, 47 Aarli Sondre (Gulset IF) 28:40.4, 48 Tømmerberg Sander (Fossum IF) 28:41.0, 49 Stuenes Kristoffer Raudsepp (Lierne IL) 28:50.9, 50 Trøim Ole Teodor (Runar, IL) 28:51.1, 51 Nydal Eirik (Høybråten og Stovner IL) 28:52.5, 52 Kjærnli Jan Christian (Rendalen IL) 28:53.1, 53 Skaug Marius Rønningen (Svarstad IL) 28:55.5, 54 Skaug Jesper (Runar, IL) 28:57.9, 55 Fritzner Simen (Gjelleråsen IF) 28:58.0, 56 Mathisen Erik (Tromsø SK Langrenn) 28:58.4, 57 Sørensen Amund Marinius (Fossum IF) 28:59.1, 58 Skjold Oskar Lockert (Åsen IL) 29:00.7, 59 Bakken Nikolai Hansen (Trysilgutten IL) 29:02.8, 60 Aakvik Njaal Lundemo (Surnadal IL) 29:03.5, 61 Grinilia Åsmund (Gulset IF) 29:06.8, 62 Fæste Filip Hatlen (Drøbak-Frogn IL) 29:07.1, 63 Holvik Vetle (Haslum IL) 29:07.7, 64 Nørgård Nils-Håkon (Nordreisa IL) 29:08.1, 65 Ellingsen Mads Richstad (Hommelvik IL) 29:09.6, 66 Håkonsen Lars Iversen (Botne SK) 29:10.2, 67 Hågensen Kristoffer Opgård (Tverrelvdalen IL) 29:10.3, 68 Nordaas Audun (Strandbygda IL) 29:18.3, 69 Teisbekk Sander (Idrettslaget Ros) 29:19.2, 70 Moosmayer Simon Haugstad (Holmen IF) 29:19.4, 71 Katla Mikkel Jebens (Haslum IL) 29:19.9, 72 Mogen Kristoffer (Oppegård IL) 29:20.8, 73 Myrvold August (Kjellmyra IL) 29:21.4, 74 Martinsen Toralf Rydningen (Øverbygd IL) 29:24.8, 75 Hegge-Samuelsen Herman (Kjelsås IL) 29:25.4, 76 Hansen Jørn Oscar (Åsen IL) 29:26.6, 77 Torkilsrud Christoffer (Frogner IL) 29:28.6, 78 Moe Felix (Heming, IL) 29:31.6, 79 Antonsen Magnus Saksegård (Byåsen IL) 29:31.8, 80 Michelsen Hjalmar (Syril IL) 29:33.9, 81 Petterson Jonas (Østre Toten Skilag) 29:34.7, 82 Molden Even Hjelmås (Gran IL) 29:37.5, 83 Dokset Henrik Falkenberg (Kjelsås IL) 29:38.2, 84 Abrahamsen Jens Kålås (Runar, IL) 29:40.7, 85 Gunnerød Martinius Hage (Ivrig, IL) 29:41.2, 86 Devik Jonathan (Spillum IL) 29:41.3, 87 Mogset Ole Kristian (Dalguten IL) 29:43.2, 88 Holm Trym (IL Jardar) 29:46.0, 89 Holm Benjamin Jarinn (Haslum IL) 29:50.8, 90 Sundet Kasper (Engerdal SP.kl.) 29:51.3, 91 Glomnes Eskil Linge (Valldal IL) 29:53.6, 92 Berrefjord Håkon Omholt (Svarstad IL) 29:55.4, 93 Steckmest Knut (Njård) 29:55.9, 94 Tveter Sigurd (Holmen IF) 29:57.0, 95 Sveen Christian Hermansen (Åsen IL) 29:57.8, 96 Alvær Herman Toppe (Nordhordland SK) 29:58.4, 97 Bonelli Pierpaolo (Rustad IL) 30:00.9, 98 Gomo Tobias Dilling (Oppegård IL) 30:10.2, 99 Klausen Torodd (Konnerud IL) 30:10.7, 100 Skregelid Haakon Jensson (Frogner IL) 30:19.0, 101 Borkholm Knut (Eiker SK) 30:21.0, 102 Suhr Thomas Sandberg (Alta IF) 30:23.8, 103 Jordbru Lukas (Valnesfjord IL) 30:24.4, 104 Klette Torjus (Ørnar IL) 30:26.1, 105 Hjørnerød Morten (Mosjøen IL) 30:32.9, 106 Aas Joachim Langtangen (Svarstad IL) 30:33.3, 107 Westergren Simon Kivle (Oddersjaa SSK) 30:37.4, 108 Rustad Mats Høynes (Konnerud IL) 30:41.3, 109 Bjerke Phillihp Granaas (Konnerud IL) 30:47.2, 110 Bakken Halvor (Strindheim IL) 30:50.8, 111 Høie Jens (Rustad IL) 30:55.7, 112 Berger Sander (Trøgstad SK - Ski) 30:58.2, 113 Berland Frode (Sandnes IL) 30:59.6, 114 Waalen Theodor Fredrik Hannevig (Asker SK) 31:04.6, 115 Nesheim Tarjei Lindbergsengen (Bærums Skiklub) 31:06.8, 116 Jernberg Joakim Wilkens (Kjelsås IL) 31:06.9, 117 Melaaen Jostein Tobias (Idrettslaget Ros) 31:08.4, 118 Nistad Ivar (Førde IL) 31:09.1, 119 Antonsen Hans Fredrik Vestman (Bossekop UL) 31:11.2, 120 Skei Magnus Morgenlie (Kjelsås IL) 31:12.2, 121 Gjerstad Trym Henriksbø (Mosjøen IL) 31:16.3, 122 Schjølberg Erik (Røros IL) 31:23.5, 123 Bondevik Gabriel Solve (Oppegård IL) 31:26.0, 124 Maurnes Tobias Woldseth (Bærums Skiklub) 31:30.9, 125 Webjørnsen Henrik Bøyum (Rustad IL) 31:37.0, 126 Farbrot Oskar (Rustad IL) 31:38.6, 127 Ulsrud Herman Byfuglien (Gjøvik SK) 31:41.7, 128 Bruun Fredrik Strande (Vollen Ungdomslag) 31:46.4, 129 Amundsen Alexander (Lørenskog SK) 31:56.6, 130 Tufte Ulvar (Sogndal IL) 32:34.4, 131 Ahlquist Sivert Andre (Kjelsås IL) 32:34.7, 132 Huan Junchao (Teamchina) 32:51.5, 133 Pu Shinan (Team China) 33:03.7, 134 Blom-Hagen Vebjørn Falk (Haslum IL) 33:35.9, 135 Veske Aksel Rinnan (Sp.kl. Nessegutten) 33:51.0, 136 Kastel Andreas (Gjerdrum IL) 34:28.6, 137 Horn Sebastian (Gjelleråsen IF) 37:11.5, 138 Nordby Fredrik (Skedsmo SK) 38:28.0, 139 Fraser Petter Alexander Dehli (Heming, IL) 0:00.0, 139 Grønli Stian (Fet SK) 0:00.0, 139 Engevik Simen Lilleås (Stord IL (Allianseidrettslag)) 0:00.0, 139 Klevenberg Magnus (Gjøvik SK) 0:00.0, 139 Engdahl Sander (Torvikbukt IL) 0:00.0, 139 Helgheim Sebastian (Haslum IL) 0:00.0, 139 Nakken Sebastian Risan (Molde og Omegn IF) 0:00.0, 139 Rolstad Torbjørn (Lørenskog SK) 0:00.0, 139 Gløersen Jakob Møller (Fredrikstad SK) 0:00.0, 139 Dybvand Vegard (Rustad IL) 0:00.0, 139 Børli Erlend (Haslum IL) 0:00.0, 139 Mæland Markus (Oseberg Skilag) 0:00.0, 139 Opstad Jens (Kjelsås IL) 0:00.0, 139 Falkanger August Bertheussen (Byåsen IL) 0:00.0

M 17 år:

1 Nordeng Johan Lien (Alsvåg IL) 26:38.4, 2 Øfstedal Erik (Sjåstad/Vestre Lier IL) 26:51.9, 3 Kvennås Henrik (Byåsen IL) 26:53.6, 4 Blom Thomas (Imås, IL) 26:55.9, 5 Hovdejord Vebjørn (Heddal IL) 27:01.2, 6 Hagenes Per Strand (Sandnes IL) 27:02.5, 7 Sjøholt Fredrik (Bækkelagets SK) 27:11.3, 8 Holbæk Mathias (Il Vindbjart) 27:15.9, 9 Kristiansen Robert Skog (Tromsø SK Langrenn) 27:16.6, 10 Myhr Jonas Maukon (Asker SK) 27:17.1, 11 Gammelmo Simen (Svea Skilag) 27:32.8, 12 Kalland Bendik (Magnor UL) 27:38.8, 13 Dyrdahl Jørgen Bertram (Berger IL) 27:39.5, 14 Tollehaug Per Ingvar (Eiker SK) 27:42.2, 15 Galåen Johannes Edelssønn (Kjelsås IL) 27:44.2, 16 Klavenes Arthur Hartvedt (Runar, IL) 27:57.8, 17 Nordseth Peder Elias (Snertingdal IF Ski) 27:59.1, 18 Mollestad Thomas Linnebo (Oddersjaa SSK) 28:01.2, 19 Skildheim Vetle Arder (Tromsø SK Langrenn) 28:01.8, 20 Kvalbein Oskar Tjeldflåt (Sandnes IL) 28:02.9, 21 Lutnæs Tørres (Rustad IL) 28:05.2, 22 Olsen Asbjørn Megård (Fauske IL Langrenn) 28:05.8, 23 Farstadvoll Henrik Eckmann (Rustad IL) 28:07.6, 24 Hægeland Audun Nesheim (Rustad IL) 28:08.8, 25 Thorvaldsen Even (Ottestad IL) 28:10.9, 26 Hannestad Simon Salinas (Kjelsås IL) 28:12.5, 27 Aurmo Ola (Hamar SK) 28:13.1, 28 Wang Ask Grøtan (Fossum IF) 28:15.0, 29 Skaanes Morten (Strindheim IL) 28:19.2, 30 Østervold Sondre (Il Vindbjart) 28:20.2, 31 Johansen Philip Georg (Nybergsund IL) 28:20.8, 32 Sælen Robin (Imås, IL) 28:22.5, 33 Kjetså Morten (Otra IL) 28:25.1, 34 Nilsen Vebjørn Molvik (Sandnes IL) 28:26.5, 35 Lunde August (Byåsen IL) 28:27.6, 36 Håland Vebjørn Salte (Kverneland Ski) 28:28.9, 37 Løvlien Ola (Lillehammer Skiklub) 28:30.8, 38 Brurok Sindre Bogen (Strindheim IL) 28:33.0, 39 Mæhlumsveen Torgeir Vassmo (Byåsen IL) 28:37.1, 40 Husby Endre Engtrø (Leinstrand IL) 28:38.4, 41 Lundberg William (Tromsø SK Langrenn) 28:38.9, 42 Heierstad Andreas Fon (Ivrig, IL) 28:41.8, 43 Håkenstad-Bråten Falk (Lillehammer Skiklub) 28:43.1, 44 Andersen Marcus Tunestveit (Oppegård IL) 28:43.3, 45 Rakkestad Matias Nalum (Kjelsås IL) 28:48.1, 46 Mallaug Jo (Lom IL) 28:50.4, 47 Bøygard Sondre (Konnerud IL) 28:50.5, 48 Finanger Daniel (Leik, IL) 28:51.8, 49 Amundsen Antonius Herskedal (Byaasen Skiklub) 28:52.1, 50 Fuglem Nils Ole (Selbu IL) 28:52.6, 51 Jorde Erik Ola (Asker SK) 28:54.6, 52 Kleppa Samuel (Gjesdal IL) 28:59.2, 53 Hole Iver Synstnes (Åndalsnes IF) 29:00.4, 54 Lerø Andreas (Fossum IF) 29:02.7, 55 Fremstad Kristian (Runar, IL) 29:02.9, 56 Næsset Magnus Myhre (IL Skrim) 29:08.4, 57 Ånesen Niklas (Nordreisa IL) 29:08.9, 58 Larsen Marcus Holter (Asker SK) 29:09.5, 59 Flataker Amund Engesvold (Hommelvik IL) 29:10.3, 60 Hallingstad Magnus (Kongsberg IF) 29:11.0, 61 Sørgård Jørgen (Ringkollen SK) 29:11.7, 62 Fjøsne-Hexeberg Trym (Nittedal IL) 29:12.7, 63 Mykland Aadne (Imås, IL) 29:14.0, 64 Horgen Vegard (Skarphedin, IL) 29:15.2, 64 Thorvik Elia (Kjelsås IL) 29:15.2, 66 Jørgensen Jesper (Fossum IF) 29:18.1, 67 Nås Iver Leirmo (Eide IL) 29:19.8, 68 Wangen Vemund (Lillehammer Skiklub) 29:20.8, 69 Gromsrud Herman Sørensen (Gjelleråsen IF) 29:21.2, 70 Baksjøberget Ludvig Leopold (Vang Skiløperforening) 29:22.5, 71 Sørsdal Andreas (Sande Sportsklubb) 29:22.8, 72 Feragen Sebastian Rød (Tynset IF) 29:25.3, 73 Hafsten Niklas Teige (Lyn Ski) 29:27.9, 74 Haddon Erik Hans Edward (Byåsen IL) 29:28.7, 75 Myrland Imre Sagbakken (Raufoss IL Langrenn) 29:29.5, 76 Mobrenna Even (Hamar SK) 29:30.1, 77 Stiansen Sverre Schøyen (Lillehammer Skiklub) 29:30.4, 78 Fjellheim Birk (Bossmo og Ytteren IL) 29:30.9, 79 Bakke Aleksander Gausen (Njård) 29:31.2, 80 Lindby Gard (Røa IL) 29:33.2, 81 Linderud Even (Hernes IL) 29:39.5, 82 Aarstad Edward (Strømmen og Lillestrøm SK) 29:40.7, 83 Gjessing Leo Korn (Asker SK) 29:40.8, 84 Svardal Niclas Johansen (Strindheim IL) 29:43.3, 85 Hvidsten Marius (Rustad IL) 29:44.9, 86 Hauen Esten Hansen-Møllerud (Alvdal IL) 29:45.0, 87 Pedersen Mikkel (Høybråten og Stovner IL) 29:46.5, 88 Aarthun Håvard (Åga IL) 29:52.4, 89 Aasbø Eikil Elias (Heming, IL) 29:53.5, 90 Gulbrandsen Jan Ronny Abusland (Imås, IL) 29:56.3, 91 Hungerholt Markus (Gjerdrum IL) 29:58.7, 92 Bærheim Anders (Nittedal IL) 30:00.4, 93 Holme Wictor (Kjelsås IL) 30:02.0, 93 Jevanord Henrik (Moelven IL) 30:02.0, 95 Eriksen Jonathan Wærdahl (Heming, IL) 30:03.2, 96 Andersen Ulrik Zaki Oklum (Røa IL) 30:04.7, 97 Wangen Kristian Mathias Sølverud (Magnor UL) 30:08.8, 98 Jensen Didrik Røssum (Hakadal IL) 30:12.5, 99 Norbom Vetle Lysaker (Konnerud IL) 30:12.6, 100 Hovde Andreas Svindland (Rustad IL) 30:13.8, 101 Sundal Sigurd (Åslia Skilag) 30:16.5, 102 Hovland-Sunde Alex (Konnerud IL) 30:18.9, 103 Svalbjørg Erlend (Lyn Ski) 30:21.2, 104 Brun Bård Gunnar (Eidsvold Værks Skiklub) 30:21.6, 105 Ophus Håkon (Bækkelagets SK) 30:23.5, 106 Gorset Emil Solan (Svea Skilag) 30:24.2, 107 Langslet Oscar Creutzer (Ivrig, IL) 30:24.4, 108 Almaas Morten (Lyn Ski) 30:28.1, 109 Stræte Stein Aas (Ringkollen SK) 30:35.6, 110 Tollefsen Ulrik Auestad (Åsen IL) 30:38.2, 111 Svensen Sindre Grøv (Lillehammer Skiklub) 30:43.7, 112 Raaen Noa Sæterbø (Surnadal IL) 30:43.9, 113 Berthet Markus August (Heming, IL) 30:46.7, 114 Lillebudal Stian (Leik, IL) 30:49.0, 115 Pedersen Sindre Rokke (Buvik IL) 30:52.8, 116 Fengsrud Alexander Jacobsen (Åsen IL) 30:54.1, 117 Linderud Eirik (Hernes IL) 30:56.0, 118 Arvesen Ole Marius (Svea Skilag) 30:56.3, 119 Gussiås Oscar Pladsen (Røa IL) 30:58.9, 120 Stoknes Elias (Røa IL) 31:00.0, 121 Vigdal Gard Reppen (Jotun IL) 31:04.2, 122 Ruden Oliver (Høybråten og Stovner IL) 31:04.8, 123 Andersen Sebastian Lund (Botne SK) 31:06.2, 124 Øvergård Eivind (Åsen IL) 31:13.7, 125 Larsen Anders Håvard (Kjelsås IL) 31:15.6, 126 Holstrøm Jonas (Fossum IF) 31:17.3, 127 Giæver Adam Nils (Bærums Verk Hauger Idrettsfore) 31:18.6, 128 Thoresen Sture (Heimdal Ski) 31:19.5, 129 Lie-Johansen William (Ringkollen SK) 31:23.3, 130 Lossius Hans (Oddersjaa SSK) 31:24.2, 131 Støvset Chris Aleksander (Skjerstad IL) 31:27.6, 132 Berget Nikolai Gylthe (Vang Skiløperforening) 31:28.8, 133 Berg Adrian Bakken (Leik, IL) 31:32.2, 133 Lukkassen August Andre (Røa IL) 31:32.2, 135 Grini Anders (Moelven IL) 31:32.5, 136 Klette Kolbein Olavson (Viljar, IL) 31:32.6, 137 Haugerud Sander (Skarphedin, IL) 31:33.7, 138 Granheim Andre Aske (Fjellhug/Vereide IL) 31:39.0, 139 Sørbråten Eirik Tobias (Gjelleråsen IF) 31:43.6, 140 Ukkelberg Mathias Kjønstad (Sp.kl. Nessegutten) 31:44.6, 141 Lillefjelll Sigur Johan (Steinkjer SK) 31:49.2, 142 Haugli Sander (Raufoss IL Langrenn) 31:55.7, 143 Sandvold Adrian Arntsen (Ringkollen SK) 31:58.8, 144 Hoelsveen Jonas (Raufoss IL Langrenn) 32:00.9, 145 Grøtan Lars Kåre Anshus (IL Varden Meråker) 32:03.7, 146 Bergland Hans Peder (Mysen IF) 32:06.4, 147 Tronsrud Håkon Linner (Nord-Odal IL) 32:09.2, 148 Tarud Eskil Espe (Tormod Skilag) 32:09.6, 149 Rønning Jesper Ludvigsen (Lillehammer Skiklub) 32:12.6, 150 Blix Andreas Richard (Innstranda IL) 32:15.0, 151 Soldal Sigve Lunde (IL Skrim) 32:19.8, 152 Skogheim Emil (Hamar SK) 32:23.8, 153 Overen Sindre Syvertsen (Kolbukameratene, IL) 32:28.2, 154 Lillefjell Haakon Andreas (Steinkjer SK) 32:29.8, 155 Tvedt Ulrik (Gjerdrum IL) 32:39.5, 156 Hage-Nilsen Stian (Konnerud IL) 32:44.0, 157 Wiggen Felix Petersen (Fossum IF) 32:52.1, 158 Holter Arne Magnus (Ullensaker SK) 33:05.3, 159 Stovner André (Dikemark IF) 33:46.1, 160 Lundem Simen (Trøsken IL) 33:51.7, 161 Pedersen Sondre Grasbekk (Gjelleråsen IF) 33:52.8, 162 Løseth Olve (Buvik IL) 33:57.9, 163 Mundal Olaus Orheim (Sogndal IL) 34:07.0, 164 Milvang Sindre Esmann (Bærums Verk Hauger Idrettsfore) 34:31.5, 165 Johannessen Magnus (Moelven IL) 34:32.9, 166 Vennestrøm Mats Mangset (MjøsSki) 35:42.2, 167 Tunga Tinius (Ringkollen SK) 36:04.1, 168 Hustad Alexander Damiano (Røa IL) 36:55.3, 169 Holen Halvard (Gjelleråsen IF) 36:56.3, 170 Kleiv Halvor (Vinje IL) 37:46.4, 171 Årseth Nicolay (Åsen IL) 40:14.7, 172 Grøneng Sjur Holm (Lillehammer Skiklub) 0:00.0, 172 Gråbøl-Undersrud Emil (Lyn Ski) 0:00.0, 172 Kozar Magnus Gunnes (Njård) 0:00.0, 172 Borbe Fredrik Tolås (Sørkedalens IF) 0:00.0, 172 Johannessen Oskar Andreas (Ankenes SK) 0:00.0, 172 Myhre Jonathan Christiansen (Gjelleråsen IF) 0:00.0, 172 Stensrud Erlend Gløgård (Nittedal IL) 0:00.0, 172 Davidsen Anders Mørdre (Fossum IF) 0:00.0, 172 Rannem Lars Bragstad (Inderøy IL) 0:00.0

M 19/20 år:

1 Thorvik David (Kjelsås IL) 24:51.6, 2 KIRKENG Andreas (Idrettslaget Ros) 24:59.5, 3 Mørk Martin Kirkeberg (Drammens Ballklubb) 25:09.9, 4 Hjelmeset Lars Agnar (Gjelleråsen IF) 25:15.5, 5 Vika Jonas (MjøsSki) 25:22.5, 6 Evensen Ansgar (Vind IL) 25:36.2, 7 Andersen Iver Tildheim (Rustad IL) 25:42.5, 8 Myhr Petter (Bygdø IL) 25:46.0, 9 Kvarstad Kristoffer (Hamar SK) 25:50.3, 10 Michelsen Even Solem (Byåsen IL) 25:51.4, 11 Rye Olve Johansen (Byneset IL) 26:00.9, 12 TRONSLI Andreas (Lier IL) 26:01.4, 13 Lian Magnus Harr (Klæbu IL) 26:04.5, 14 CLEM Ivar Harald (Fossum IF) 26:10.2, 15 TREFFEN Andreas Lillemoen (Sjåstad/Vestre Lier IL) 26:12.2, 16 Melling Christian Hartz (Glassverket IF) 26:12.4, 17 Aakervik Espen (Fet SK) 26:20.2, 18 Perger Magnus (Haslum IL) 26:20.5, 19 Herland Kasper Andersson (Hemsedal IL) 26:24.8, 20 Nevland Martin (Gjesdal IL) 26:26.6, 21 Sandvik Edvard (Kjelsås IL) 26:27.1, 22 Korsæth Amund August (Trøsken IL) 26:28.0, 23 Sørumshaugen Arngrim (Gjøvik SK) 26:31.0, 24 Johansen Iver Wang (Kjelsås IL) 26:34.1, 25 Sørensen Arthur Kruse (Tromsø SK Langrenn) 26:34.6, 26 Mostraum Elias (Osterøy IL) 26:35.0, 27 Solheim Jan Marcus Nielsen (Bygdø IL) 26:36.3, 28 Grøholdt Mads (Njård) 26:37.4, 29 Jenssen Matz William (Njård) 26:37.8, 30 Pettersen Jakob Sørlie (Melbo IL) 26:40.5, 31 Sørensen Teodor Kruse (Tromsø SK Langrenn) 26:40.8, 32 Uv Sander André (Bygdø IL) 26:41.1, 33 Nicolaisen Erik (Senja Ski) 26:41.9, 34 Ree Andreas Fjorden (Støren Sportsklubb) 26:47.8, 35 Stenersen Fredrik Glomsrud (Oppegård IL) 26:49.5, 36 Unsgård Odin (Leik, IL) 26:49.8, 37 Kjelstad Sander Eggen (Støren Sportsklubb) 26:49.9, 38 Kvam Håvard (Kolbukameratene, IL) 26:51.1, 39 Vestad Karsten Andre (Molde og Omegn IF) 26:51.5, 40 JOHNSRUD Fredrik (Oseberg Skilag) 26:52.5, 41 Hov Eskil (Kaupanger IL) 26:54.5, 42 Grobakken Rune Hermundstad (Rogne IL) 26:57.4, 43 Vik Lars Young (Njård) 26:58.0, 44 Bjørgen Andreas (Hamar SK) 26:58.8, 45 Hellerud Adrian Orellana (Hokksund IL) 27:00.0, 46 Stene Eirik (Jutul IL / Jutul IL) 27:00.5, 47 Øiseth Simen Frantzen (Fet SK) 27:01.5, 48 Grave Brynjar Heggelund (Seljord IL) 27:02.0, 49 Karlsen Jostein (Lillehammer Skiklub) 27:02.7, 50 Johansen Torjus (Bossekop UL) 27:03.6, 51 Luka Eivind (Gjerdrum IL) 27:05.6, 52 Fiskvik Kristoffer Jullum (Stjørdals-Blink, IL) 27:06.9, 53 Jevne Erik Johannes (Lillehammer Skiklub) 27:08.2, 54 Antonsen Bastian Karlsen (Lyn Ski) 27:11.7, 55 Rognes Bernt Emil Finserås (Utleira IL) 27:14.0, 56 Gunnarsen Benjamin (Kjelsås IL) 27:14.8, 57 Solberg Jørgen (Drøbak-Frogn IL) 27:15.2, 58 SLETTEN Erlend Lindland (Oddersjaa SSK) 27:15.8, 59 Gundersen Birk Møller (Lyn Ski) 27:16.0, 60 AAS-JAKOBSEN Andreas (Heming, IL) 27:17.1, 61 Fridlund Jonas Hammelow (Larvik Ski) 27:18.4, 62 Ek Jens Marcus Dyrberg (Bærums Verk Hauger Idrettsfore) 27:20.7, 63 Aadland Petter Thorslund (Nittedal IL) 27:20.9, 64 Berthet Mathias (Heming, IL) 27:24.1, 65 Bjørgan Simen Krogstie (Hamar SK) 27:25.2, 66 Dahle Hallvard (Ranheim SK) 27:25.4, 67 Nissen Matias August (Byaasen Skiklub) 27:26.7, 68 Lervik Geir (Matningsdal IL) 27:27.7, 69 Nilsen Fredrik Lütcherath (Heming, IL) 27:28.4, 70 Hansen Mathias Andersen (Alta IF) 27:28.9, 71 Ingebrigtsen Edvin (Bratsberg IL) 27:29.5, 72 Riege Amund (Rustad IL) 27:30.2, 73 Brækken Ole Andreas (Byåsen IL) 27:31.3, 74 Sætre Eivind (Gjelleråsen IF) 27:32.4, 75 Sedeniussen Magnus Nikolai (Gjelleråsen IF) 27:32.6, 76 Karlsen Even (Lillehammer Skiklub) 27:35.6, 77 Drøyvold Magnus (Byåsen IL) 27:36.1, 78 Støtvig Markus Fet (Oseberg Skilag) 27:37.4, 79 Unneberg Johan (Tistedalen FL) 27:38.4, 80 Jarbeaux August (Gjelleråsen IF) 27:39.5, 81 Aurmo Reidar (Hamar SK) 27:41.2, 82 Aasbø Aksel Emil (Heming, IL) 27:41.7, 83 Sørgård Jonas (Ringkollen SK) 27:45.5, 84 Bakke Marius (Søgne SK) 27:46.8, 85 Olsen Magnus Braathen (Oppegård IL) 27:47.7, 85 Ulverud Mathias (Gjerdrum IL) 27:47.7, 87 Lillebudal Sander (Leik, IL) 27:48.9, 88 Haugnes Oddmund Bårdssønn (Frol IL) 27:49.1, 89 Røer Vegard Lund (Bækkelagets SK) 27:52.0, 90 Haneberg Sondre (Oppegård IL) 27:53.2, 91 Nesgård Even (Fjellhug/Vereide IL) 27:56.0, 91 Pedersen Bendik Håland (Rustad IL) 27:56.0, 93 Jonsson Isak Sören (Kjelsås IL) 27:56.3, 94 Sørbye Sondre Engesæter (Røa IL) 27:57.0, 95 Tallakstad Mats (Svarstad IL) 27:58.3, 96 Pedersen Sondre Bjørkeng (Nes Ski) 27:59.1, 97 Ellingsen Emil Richstad (Hommelvik IL) 28:02.2, 98 Juklestad Viktor Olsen (Lyn Ski) 28:02.4, 99 Gjessing Andreas Aleksander (Gui Sportsklubb) 28:04.2, 100 Nordgård Sondre (Heddal IL) 28:05.6, 101 Laukli Henrik Marius (Konnerud IL) 28:09.7, 102 Hellenes Nils Martin Anvik (Drøbak-Frogn IL) 28:10.8, 102 Selberg Sondre (Gjelleråsen IF) 28:10.8, 104 Norbom Sindre Lysaker (Konnerud IL) 28:11.7, 105 Karlsen John Ivar (Melbo IL) 28:12.0, 106 Langøy Mats Morgan (Åsen IL) 28:12.3, 107 Løbak Simen Leander (Asker SK) 28:17.9, 108 Grytnes Markus Klepp (Ivrig, IL) 28:18.0, 109 Slind Jørgen (Selbu IL) 28:18.7, 110 Husdal Heine (Drøbak-Frogn IL) 28:19.2, 110 Brustad Herman (Gui Sportsklubb) 28:19.2, 112 Grahl-Madsen Ola (Fana IL) 28:19.7, 113 Bjørnaa Birk Strand (Lillehammer Skiklub) 28:20.2, 114 Harby Jørgen (Lillehammer Skiklub) 28:20.8, 115 Bjørnstad Brage (Alta IF) 28:20.9, 116 Klette Stian (Viljar, IL) 28:21.7, 117 Engen Jakob Brones (Kvaløysletta Skilag) 28:21.8, 118 Ramstad Morten (Gjøvik SK) 28:22.0, 119 Einangshaug Henrik (IL Aasguten) 28:22.4, 120 Tharalsen Erik (Byåsen IL) 28:24.8, 121 Holt Filip Glittenberg (Tistedalen FL) 28:24.9, 122 Axelsson Nils Oskar (Oppegård IL) 28:25.0, 123 Myhra Håvard (Gulset IF) 28:25.5, 124 Ure Olve (Voss IL) 28:26.5, 125 BORECZEK Michal (Kjelsås IL) 28:27.4, 126 Antonsen Morten (Gjerdrum IL) 28:30.1, 127 Riste Markus Moen (Østre Toten Skilag) 28:32.0, 128 Kildal Simen Aleksander Hanevold (Røa IL) 28:32.9, 129 Stigen Erik (Fredrikstad SK) 28:33.0, 130 Li Yufan (Team China) 28:34.0, 131 Støa Erik Kjønnø (Idrettslaget Ros) 28:34.6, 132 Melaaen Bjørn Eirik (Idrettslaget Ros) 28:35.0, 133 Volden Ole Vibe (Fossum IF) 28:36.3, 134 Listhaug Johannes (Utleira IL) 28:37.2, 135 Aas Mikkel Wergeland (Gulset IF) 28:38.7, 136 Maldonado Emilio Sebastian Husum (Konnerud IL) 28:39.9, 137 Kvale Nils Henrik (Østre Toten Skilag) 28:41.0, 138 Haugland Even Riber (Høybråten og Stovner IL) 28:43.3, 139 Thoresen Jonas Dyrli (Røa IL) 28:45.8, 140 Bakken Eskil (Lillehammer Skiklub) 28:46.5, 141 Viken Vemund Trebostad (Spillum IL) 28:49.0, 142 Røthe Fredrik Galaaen (Voss IL) 28:49.4, 143 Flote Adrian (Hovdebygda IL) 28:49.7, 144 Refsnes Torjus (Osterøy IL) 28:50.1, 145 Østnor Einar (Lierne IL) 28:51.9, 146 Sendstad Eirik (Åsen IL) 28:53.5, 147 Franks-Penty Alexander (Holmen IF) 28:54.3, 148 Mollestad Martin Linnebo (Oddersjaa SSK) 28:54.9, 149 Jenssen Lars Nikolai (Salangen IF Ski) 28:56.3, 150 Svaland Tor Olav (Birkenes IL) 28:56.4, 151 Larsen Axel Henrik (Kjelsås IL) 28:57.5, 152 HETLAND Daniel (Imås, IL) 28:57.9, 153 Grøndalen Håkon Mjøen (Drøbak-Frogn IL) 29:00.1, 154 Rogstad Frederik Arent (Njård) 29:00.5, 155 Pettersen Trym (Tromsø SK Langrenn) 29:00.8, 155 Rüger Philip (Gulset IF) 29:00.8, 157 Østberg-Tømmervik Sivert (Medkila Skilag) 29:01.8, 158 Ma Xiaofei (Team China) 29:02.5, 159 Vonstett Markus (Bamble IF) 29:03.8, 160 Rønningsveen Vetle Opheim (Kjelsås IL) 29:06.3, 161 Ressem Marius (Frol IL) 29:08.9, 162 Martens Meyer Julian (Åsen IL) 29:12.1, 163 Bergsland Andreas (Trøsken IL) 29:13.6, 164 Drivenes Philip (Fredrikstad SK) 29:13.8, 165 HAGEN Trym (Lyn Ski) 29:14.8, 166 Skjerping Jonatan Gjerstad (Osterøy IL) 29:15.2, 167 Kleivi Herman Hellesnes (Holmen IF) 29:18.7, 168 Martinsen Vetle Bustnes (Fana IL) 29:18.9, 169 Dokset Aleksander Falkenberg (Kjelsås IL) 29:20.9, 170 Grøtberg Erlend Lien (IL Bevern) 29:22.4, 171 Staavi Bjørn-Martin Staurland (Stavanger SK) 29:22.6, 172 Hellerud Tobias Orellana (Hokksund IL) 29:22.7, 173 Kjerstad Håkon Bakke (Emblem IL) 29:24.5, 174 Fuglem William (Utleira IL) 29:25.6, 175 Dagestad Jostein Wiig (Fossum IF) 29:28.2, 176 Syversen Simen (Hamar SK) 29:30.1, 177 Løite Tor Moe (Sørkedalens IF) 29:30.4, 178 Bergland Sigvart Eugen (Mysen IF) 29:31.0, 179 Øvrebø Lars (Gaular IL) 29:31.5, 180 Nicolaysen Sigurd Paulsen (Heming, IL) 29:32.4, 181 Eriksen Trygve (Runar, IL) 29:32.5, 182 Reppen Martin (Spillum IL) 29:33.6, 183 Hoppestad Lars Erik Gyving (Heddal IL) 29:33.9, 184 Sortåsløkken Henrik Alexander (Runar, IL) 29:35.0, 185 Myran Magnus (Eidsvold Værks Skiklub) 29:37.2, 186 Vangsnes Edvard Reier (Runar, IL) 29:39.0, 187 Hella Eirik (Vollen Ungdomslag) 29:39.9, 188 Åshovd Marcus Andre (Fjell Skilag) 29:40.3, 189 Gautvik Mikkel Waldeland (Molde og Omegn IF) 29:45.0, 190 Jensen Anders August (Bærums Verk Hauger Idrettsfore) 29:46.7, 191 Pedersen Tor Anton Brandvold (Ivrig, IL) 29:46.9, 192 Gravningen Even (Stokke IL) 29:47.0, 193 Mikalsen Håvard Magnus (Stil, IL) 29:48.2, 194 Steensen Dennis (Oppegård IL) 29:53.9, 195 Olsson Jacob Grønseth (Rustad IL) 29:55.1, 196 Flekke Eirik Osvik (Gjelleråsen IF) 29:56.4, 197 Skadal Joakim (Oseberg Skilag) 30:01.6, 198 Brandsæter Eivind (Runar, IL) 30:07.2, 199 Blix Henrik August (Innstranda IL) 30:08.1, 200 Wangberg Petter Grahn (Fauske IL Langrenn) 30:11.9, 201 Næss Øistein Fagerli (Gjerdrum IL) 30:12.5, 202 Jensen Ole Gunnar Lund (Oddersjaa SSK) 30:20.9, 203 Fossen Truls Bratvold (Vikersund IF) 30:30.0, 204 Amundsen Eirik Haraldsvik (Stil, IL) 30:30.3, 205 Zhang Maoxiang (Lillehammer Skiklub) 30:35.4, 206 Sørkås Gunnar (Morgedal IL) 30:38.3, 207 Li Yuan (Team China) 30:51.9, 208 Dragerengen Ivar (Raufoss IL Langrenn) 30:52.8, 209 Cruickshank Cameron (Lillehammer Skiklub) 31:00.0, 210 Reiersen Oscar (Trøsken IL) 31:01.7, 211 Miller Jakin (Kjelsås IL) 31:15.0, 212 Mobråthen Magnus (Botne SK) 31:16.9, 213 Fraurud Mads Hagen (Hamar SK) 31:26.0, 214 Rosenfeld Joseph (Lillehammer Skiklub) 31:29.9, 215 Mobråthen Herman (Botne SK) 31:31.2, 216 Brissach Ola Estil (Lierne IL) 31:32.9, 217 Karlsen Joakim Eriksrud (Rustad IL) 31:33.7, 218 Eikevik Vegard (Sogndal IL) 31:36.7, 219 Ma Wei (Team China) 31:48.9, 220 Overvik Tobias Nikolai (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 31:55.3, 221 Li Taiwei (Team China) 31:59.5, 222 Sjøen Martin Lund (Spydeberg IL) 32:07.1, 223 Steinsrud Bendik Lae (Raufoss IL Langrenn) 32:07.9, 224 Sørlie Sondre (Kjelsås IL) 32:14.5, 225 Tronsrud Henrik Linner (Nord-Odal IL) 32:23.1, 226 Polland Martin Drøpping (Bamble IF) 33:27.5, 227 Ji Xiaolong (Team China) 33:42.3, 228 OLSEN Leo Fossholt (Hokksund IL) 2:40:42.2, 229 Hemstad Martin Aasen (Gjelleråsen IF) 0:00.0, 229 Burud Ole Conrad (Sande Sportsklubb) 0:00.0, 229 Danielsson Jakob (IL Varden Meråker) 0:00.0, 229 Johansen Jonas (Fet SK) 0:00.0, 229 Drøyer Benjamin Ogilvy (Lyn Ski) 0:00.0, 229 Karsrud Kristoffer Alm (Raufoss IL Langrenn) 0:00.0, 229 Opsal Mats (MjøsSki) 0:00.0

5 km

K 17 år:

1 Østgård Ingeborg (Nansen, IL) 14:45.7, 2 Brusveen-Jensen Tuva Anine (Lyn Ski) 14:48.9, 3 Haugen Maren Halle (Runar, IL) 15:02.9, 4 Østervold Andrine (Fana IL) 15:11.5, 5 Vadder Ingerid (Morgedal IL) 15:17.6, 6 Jeistad Julie (Lismarka Skilag) 15:24.6, 7 Falster Nora Elisabeth (Heming, IL) 15:25.0, 8 Amundsen Mabel Ovedie Herskedal (Byaasen Skiklub) 15:27.9, 9 Johansen Thea (Fet SK) 15:28.9, 9 Bakken Mali Eidnes (Rindal IL) 15:28.9, 11 Brennhovd Ingvild Julie Schrøder (Lyn Ski) 15:29.3, 12 Kirkeeide Maren Hjelmeset (Markane IL) 15:33.4, 13 Raastad Nora Sødal (Lyn Ski) 15:34.3, 14 Alseth Janne (Haslum IL) 15:37.0, 15 Amundsen Marie Risvoll (Fauske IL Langrenn) 15:39.6, 16 Stenersen Ingeborg Andberg (Kvaløysletta Skilag) 15:39.8, 17 Botterud Marthe Skram (Bærums Skiklub) 15:41.7, 17 Eidsmo Mari (Byaasen Skiklub) 15:41.7, 19 Sløgedal Hanne (Il Vindbjart) 15:44.1, 20 Nilssen Henriette (Gjelleråsen IF) 15:45.0, 21 Hofstad Solveig Steen (Eiker SK) 15:49.7, 22 Embergsrud Caroline Westad (IL Skrim) 15:49.8, 23 Haave Maria Masovn (Lillehammer Skiklub) 15:50.8, 24 Klæbo Ane Høsflot (Byåsen IL) 15:56.3, 25 Vik Pia Young (Njård) 15:57.1, 26 Doksrød Nora Sofie (Runar, IL) 15:58.2, 27 Hegdahl Nora (Steinkjer SK) 16:00.4, 28 Øvrebust Lone Lorgen (Stordal IL) 16:00.5, 29 Hagen Fredrikke (Lyn Ski) 16:01.7, 30 Pedersen Tone Lise (Tromsø SK Langrenn) 16:02.0, 31 Svergja Mari Grøtli (Kvikne IL) 16:02.1, 32 Selberg Synne (Gjelleråsen IF) 16:04.9, 33 Riiber Alma (Røa IL) 16:05.9, 34 Netland Camilla Kjelleberg (Oddersjaa SSK) 16:08.2, 35 Aloy-Lislerud Ines (Njård) 16:08.3, 36 Brørs Camilla (Beitstad IL) 16:10.3, 37 Grøtte Tuva Henden (Utleira IL) 16:12.7, 38 Alfstad Eva Liheim (Fossum IF) 16:14.6, 39 Lorenzen Rikke Bogdanovski (Røa IL) 16:14.8, 40 Gundersen Tirill Marie Møller (Lyn Ski) 16:15.1, 41 Torsteinsrud Gro (Fjellet IL) 16:15.2, 42 Aschehoug Adele Sofie (Heming, IL) 16:15.4, 43 Hekneby Elisabeth (Lyn Ski) 16:19.7, 44 Eidslott Gjendine (Lyn Ski) 16:19.8, 45 Sagerup-Nordkild Vilde (Kvaløysletta Skilag) 16:21.0, 46 Norheim Johanne Peroline (Eidsvold Værks Skiklub) 16:21.2, 47 Haug Marianne (Bjerke IL Ski) 16:21.7, 48 Mohaugen Andrea (Bjerke IL Ski) 16:21.8, 49 Laforce Oda Paulsen (Rustad IL) 16:25.5, 50 Martinsen Helene (Fana IL) 16:27.1, 51 Osnes-Ringen Christina Elise (Lyn Ski) 16:28.8, 52 Smedsrud Martine (Eidsvold Værks Skiklub) 16:29.3, 53 Gotaas Regine Ellingsen (Njård) 16:30.9, 54 Kvamme Kristine Louise (Lillehammer Skiklub) 16:33.7, 55 Bekkestad Maren Karlsen (Vikersund IF) 16:35.4, 56 Rye-Holmboe Kine Evensen (Oppegård IL) 16:37.8, 57 Henriksen Eline Holter (Bækkelagets SK) 16:38.5, 58 Gjerstad Hedda Madeleine (Runar, IL) 16:40.2, 59 Bjørnstad Cecilie Kinne (Bækkelagets SK) 16:41.1, 60 Brattabø Ingrid (Osterøy IL) 16:42.1, 61 Haugstad Frida (Kverneland Ski) 16:45.6, 62 Ellefsen Martine (Asker SK) 16:48.1, 63 Haave Kristina Masovn (Lillehammer Skiklub) 16:49.3, 64 Larsen Vilma Helena (Kjelsås IL) 16:50.9, 65 Sperstad Merete (Haslum IL) 16:52.1, 66 Haneberg Bertine (Haslum IL) 16:52.5, 67 Høeg Heidi Melhus (Røa IL) 16:52.6, 68 Skjæveland Karen (Bjerkreim IL) 16:55.6, 68 Kvestad Karoline Wergeland (Runar, IL) 16:55.6, 70 Rød Marie Meinert (Oppegård IL) 16:59.4, 71 Ree Vilde Fjorden (Støren Sportsklubb) 17:00.1, 72 Kvamvold Viktoria Røvik (Hommelvik IL) 17:00.9, 73 Byrløkken Hedda Finne (Nittedal IL) 17:01.2, 74 Torvet Sofie (Mjøndalen IF) 17:02.5, 75 Aarekol Aurora (Vindafjord IL) 17:03.8, 76 Bergersen Emma Bangstad (Hamar SK) 17:03.9, 77 Vika Ane Hjørungdal (Hjelmeland IL - ski) 17:06.8, 78 Petterson Elen Kristine (Ilar, IL) 17:07.2, 79 Nymoen Fredrikke Louise Donberg (Heming, IL) 17:08.0, 80 Tovås Katrine Storjord (Fjell Skilag) 17:13.3, 81 Fossen Tuva Bratvold (Vikersund IF) 17:14.8, 82 Østvold Mathilde Skoglund (Vang Skiløperforening) 17:15.7, 83 Dragerengen Ingrid (Raufoss IL Langrenn) 17:15.9, 84 Vesteng Helena (Svea Skilag) 17:16.6, 85 Pettersen Tuva Katrine (Melbo IL) 17:16.9, 86 Myrmel-Johansen Tiril (Bækkelagets SK) 17:17.1, 87 Aasheim Tale Kalberg (Røa IL) 17:18.5, 88 Holen Tiril (Konnerud IL) 17:19.0, 89 Lier Marte Sofia (Asker SK) 17:24.6, 90 Bratland Lea Sofie (Nittedal IL) 17:24.7, 91 Halvorsen-Røgeberg Mia (Haslum IL) 17:27.0, 92 Jakobsen Hedda Nordgård (Hommelvik IL) 17:28.9, 93 Holtan Kaisa Bergin (Steinkjer SK) 17:37.7, 94 Stangeland Ida Ludahl (Røa IL) 17:38.3, 95 Sagneskar Ingrid Mathilde Bjørgum (Valle IL) 17:39.4, 95 Gaarder Thelma Olea (Nittedal IL) 17:39.4, 97 Randen Bina (Leik, IL) 17:41.9, 98 Prestmo Eline (Lillehammer Skiklub) 17:43.3, 99 Andresen Maja Marie Ottersland (Imås, IL) 17:43.9, 100 Rudi Marie Glomnes (Njård) 17:46.6, 101 Hansen Kristin Ådland (Njård) 17:48.2, 102 Martinsen Vilde (Nittedal IL) 17:51.8, 103 Andreassen Anna Sofie (Fjell Skilag) 17:51.9, 104 Gøbel Kristine (Hernes IL) 17:54.4, 105 Lystad Pia Frodahl (IL Jardar) 18:00.6, 106 Eggen Helene Antonsen (Rustad IL) 18:01.3, 107 Gjedrem Johanne Grønlien (Røa IL) 18:03.9, 108 Kjos Hanne Svanemyr (Åndalsnes IF) 18:04.5, 109 Andersen Aurora Normann (Raufoss IL Langrenn) 18:06.5, 110 Evensen Hanna Søgård (Nordbygda/Løten Ski) 18:12.5, 111 Thørud Live Johanne (Lørenskog SK) 18:18.0, 112 Sveadalen Tuva (Åsmarka IL) 18:19.6, 113 Villadsen Helene Skarphol (IL Jardar) 18:21.7, 114 Bentsen Eline (Vinger IL) 18:23.8, 115 Røttingen Alma (Røa IL) 18:25.5, 116 Mortensen Ella Ellingsen (KS Ski Lofoten) 18:27.0, 117 Roland Ida (Il Vindbjart) 18:27.3, 118 Køber Maren Hamre (Jutul IL / Jutul IL) 18:37.1, 119 Dahle Emilie Lindvall (Sømna IL) 18:39.1, 120 Flågen Ida Marie (Heming, IL) 18:43.8, 121 Laukeland Marie Haug (Jutul IL / Jutul IL) 18:46.0, 122 Flagstad Tiril Lundsveen (Vang Skiløperforening) 18:49.6, 123 Galgum Nina Cornelia Kurås (Vang Skiløperforening) 18:51.8, 124 Brandtzæg Malin Andrea Nilsen (Båtsfjord Sportsklubb) 18:52.5, 125 Helmersen Ragnhild Mathea (Fet SK) 18:55.2, 126 Engeskaug Sara (MjøsSki) 18:55.9, 127 Lambertsen Sarah Michelle (Medkila Skilag) 19:10.8, 128 Usler Cornelia Maria (Rustad IL) 19:12.0, 129 Berg Henriette Bjørnstøl (Rustad IL) 19:15.3, 130 Vatland Tuva Gjerdrum (Stavanger SK) 19:18.5, 131 Iversen Wilma Camille (Herkules Ski) 19:23.4, 132 Amundsen Ida Breivik (Leirfjord IL) 19:24.7, 133 Odden Nora Berg (Lørenskog SK) 20:01.5, 134 Aunan Julie Strand (Molde og Omegn IF) 20:11.1, 135 Christoffersen Sara (Askim IF) 20:17.0, 136 Thorsteinsen Albertine (Vang Skiløperforening) 20:46.6, 137 Østvold Marthe Skoglund (Vang Skiløperforening) 24:28.2, 138 Due Carina (Kverneland Ski) 0:00.0, 138 Solberg Sofie (Lørenskog SK) 0:00.0

K 18 år:

1 Heggen Anna (Svea Skilag) 14:27.0, 2 Mørk Emma Kirkeberg (Drammens Ballklubb) 14:30.8, 3 Melling Maria Hartz (Konnerud IL) 14:44.4, 4 Rønning Tuva Hagen (Vikersund IF) 14:53.3, 5 Mikkelsplass Marte (Bromma IL) 14:57.6, 6 Haugskott Frida (Buvik IL) 15:10.1, 7 Johnsen Tuva (Raufoss IL Langrenn) 15:28.1, 8 Sundgaard Sigrid Jøranli (Søre Ål IL) 15:28.5, 9 Opedal Vilde (Njård) 15:30.3, 10 Moland Maja Kjærås (Stokke IL) 15:36.4, 11 Antonsen Pernille Karlsen (Lyn Ski) 15:41.4, 12 Seierstad Janne Ballangrud (Raufoss IL Langrenn) 15:43.8, 13 Brodtkorb Oda Pernille Groth (Strindheim IL) 15:45.1, 14 Hansen Ingeborg (Medkila Skilag) 15:48.0, 15 Træthaug Tina Krøger (Søre Ål IL) 15:49.7, 16 Flugstad Andrine Fuglerud (Gjøvik SK) 15:50.6, 17 Gullingsrud Ingrid Røe (Bromma IL) 15:54.8, 18 Hydle Maria (Viljar, IL) 15:55.1, 19 Fossum-Bjørge Mathilde (Søre Ål IL) 15:55.8, 20 Bredal-Hansen Marianne (Alta IF) 15:56.8, 21 Cook Sunniva Isabel (Koll, IL) 15:57.2, 22 Nilsen Kirsten Helsvig (Alta IF) 15:58.7, 23 Holstrøm Ellisif Luytkis (Fossum IF) 15:58.8, 24 Sortåsløkken Tyra (Ringkollen SK) 16:01.1, 25 Breivik Yngvild Langedal (Koll, IL) 16:02.5, 26 Austerå Synnøve (Kverneland Ski) 16:05.0, 27 Arnkværn Christine Louise Stavnum (Rustad IL) 16:07.7, 28 Hole Kristine Hjellbakk (Sunnylven IL) 16:08.5, 29 Aabrekk Ingrid Bergene (Runar, IL) 16:10.0, 30 Taarud Ingrid (Lillehammer Skiklub) 16:10.7, 31 Støkken Mia (Njård) 16:12.4, 32 Vang Ida (Tynset IF) 16:14.6, 32 Andersen Hanna Eckhardt (Lyn Ski) 16:14.6, 34 Skjerven Tiril Vestrheim (Bulken IL) 16:16.5, 35 Martini Ina (Asker SK) 16:16.7, 36 Martinsen Sunniva Reite (Nes Ski) 16:16.8, 37 Renå Jone Aurora (Hommelvik IL) 16:20.5, 38 Tyrdal Oda Hagen (Gjelleråsen IF) 16:22.4, 39 Mork Marte Bagaasen (Ringkollen SK) 16:22.9, 40 Tømmerberg Marie (Fossum IF) 16:23.3, 41 Slåen Marie (Tormod Skilag) 16:25.6, 42 Antonsen Elise (Gjerdrum IL) 16:25.7, 43 Mylius Eline (Ålen IL) 16:27.1, 44 Hustvedt Sille (Rustad IL) 16:28.5, 45 Nygren Miina Katariina (Njård) 16:29.1, 46 Borge Synne Råheim (Oppegård IL) 16:29.2, 47 Overvik Juni Magdele (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 16:31.3, 48 Hillestad Stina (Hafslo IL) 16:33.9, 48 Plukkerud Caroline (Øyer-Tretten IF) 16:33.9, 50 Kvålseth Gunhild (Morgedal IL) 16:34.2, 51 Undheim Marlene (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 16:34.5, 52 Årland Karoline (Stathelle og Omegn IL) 16:37.1, 52 Wold Malene Gunleiksrud (Strindheim IL) 16:37.1, 54 Mallaug Emma (Hamar SK) 16:38.9, 55 Steen Maren Sofie (Konnerud IL) 16:44.8, 56 Nilsen Ella Honningdal (Gulset IF) 16:45.0, 57 Hansen Eline Henny (Ballangen Ski) 16:47.2, 58 Fone Cecilie Wasler (Gjerstad IL) 16:50.2, 59 Semb Helene Sæterdal (Asker SK) 16:55.8, 60 Bø Astrid (Larvik Ski) 16:56.5, 61 Bakke Astrid (Bærums Skiklub) 16:57.3, 62 Svendsen Andrea Eie (Melum IL) 16:59.0, 63 Drivenes Andrine Bjervig (Lommedalens IL) 17:00.9, 64 Raastad Sigrun (Rustad IL) 17:01.3, 65 Staavi Celina Karin Staurland (Stavanger SK) 17:06.8, 66 Karoliussen Anna (Lyn Ski) 17:11.2, 67 Vestengen Maria (Nittedal IL) 17:17.3, 68 Fougner Ingrid (Follebu SK) 17:17.9, 69 Lervik Hannah (Asker SK) 17:27.4, 70 Hilsen Nora Småge (Konnerud IL) 17:27.9, 71 Hørsdal Regine Hodne (Imås, IL) 17:34.5, 72 Dervo Agnes Therese (Åsen IL) 17:35.2, 73 Meinicke Julie (Jutul IL / Jutul IL) 17:36.2, 74 Vatten Jøri (Surnadal IL) 17:39.2, 75 Bru-Hemmingby Ida (Strømmen og Lillestrøm SK) 17:40.9, 76 Dybwad Victoria Klevan (Fossum IF) 17:43.9, 77 Jebsen Malene Teresia (Heming, IL) 17:45.0, 78 Økern Fanny Varden (Njård) 17:48.3, 79 Tretli Nora Tomine (Rustad IL) 17:51.4, 80 Rabben Martine Sunde (Strindheim IL) 17:58.5, 81 Hansen Mariell Stavnes (Tverlandet IL) 17:59.6, 82 Haarstad Ida Marie (Asker SK) 18:01.8, 83 Røflo Maren Kjølstad (Inderøy IL) 18:03.2, 84 Gullikstad Eva Christine Gløtvold (Røros IL) 18:06.6, 85 Olsen Vilde Alfstad (Viking, TIF) 18:08.0, 86 Østvold Live (Heming, IL) 18:10.5, 87 Kvam Silje-Johanna Granli (Engerdal SP.kl.) 18:10.8, 88 Øvretveit Kamilla (Nordhordland SK) 18:13.8, 89 Ulfsnes Jenny Myklebust (Bærums Verk Hauger Idrettsfore) 18:18.4, 90 Rohde Martine Høgler (Strindheim IL) 18:40.6, 91 Næss Line (Bærums Skiklub) 18:52.4, 92 Evensen Hanna Hasselquist (Søre Ål IL) 19:38.2, 93 Hesleskaug Liv Katrine Alvim (Slitu IF) 19:40.0, 94 Brenden Kristina (Nybergsund IL) 19:48.9, 95 Skrindo Hanna Seierstad (Lyn Ski) 20:30.0, 96 Wanvik Ines (Haslum IL) 20:38.1, 97 Lenningsvik Julie Petrine (Korgen IL) 20:55.3, 98 Lysaker Marthe (Slitu IF) 22:43.6

K 19/20 år:

1 Fossesholm Helene Marie (Eiker SK) 13:41.1, 2 Gulbrandsen Ingrid Andrea (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 14:29.5, 3 Svingheim Mari Landro (Konnerud IL) 14:35.4, 4 Johnsen Elena Rise (Asker SK) 14:41.7, 5 Rofstad Hanne Wilberg (Byåsen IL) 14:44.4, 6 Bergane Margrethe (Konnerud IL) 14:49.0, 7 Lislevand Tuva (Oddersjaa SSK) 14:49.1, 8 Ulvang Runa Nykkelmo (Kjelsås IL) 14:49.9, 9 DENGERUD Karianne Olsvik (Kjelsås IL) 14:51.3, 9 Fosnæs Kristin Austgulen (Fossum IF) 14:51.3, 11 Fremstad Andrine Harriet (Runar, IL) 15:11.6, 12 Ryan Ingrid Tandberg (Asker SK) 15:12.0, 13 SANNESS Nora (Kjelsås IL) 15:13.1, 14 Galåen Nora Edelsdatter (Kjelsås IL) 15:15.1, 15 VALNES Lisa Amalie (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 15:16.5, 16 Røtvei Nora (Oppdal IL) 15:18.4, 17 Arnesen Julie Henriette (Konnerud IL) 15:23.1, 18 Einmo Malin (Surnadal IL) 15:24.1, 19 Ramstad Ida (Nittedal IL) 15:26.8, 20 Breding Tale Bruheim (Henning Skilag) 15:30.8, 21 Bolstad Hedda Thoresen Tretteteig (Simostranda IL) 15:31.4, 22 KLEIVI Kristine (Kjelsås IL) 15:31.6, 23 Benjaminsen Ida (MjøsSki) 15:31.9, 24 Brekke Ane (Førde IL) 15:32.4, 25 Føyen Sigrid Leseth (Kjelsås IL) 15:33.6, 26 Andersen Selma (Røa IL) 15:33.8, 27 Bygrave Tuva Røkeberg (Fossum IF) 15:34.8, 28 Wang Ane Grøtan (Fossum IF) 15:35.4, 29 Owren Synne (Vingrom IL) 15:37.8, 30 Andresen Ebba (Larvik Ski) 15:40.8, 31 Gulbrandsen Vilje Marie (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 15:41.6, 32 Andersen Nora (Røa IL) 15:41.9, 33 Storaa Silje (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 15:44.5, 34 Sørgjerd Victoria Elisa Joakimsdatter (Leinstrand IL) 15:47.3, 35 Flatland Vera Kristina (Heddal IL) 15:47.4, 36 Stangebye Pia Anine Solbu (Lyn Ski) 15:48.3, 37 Aarekol Ragnhild (Vindafjord IL) 15:51.0, 38 Torsteinsrud Mari (Fjellet IL) 15:55.7, 39 Engen Martine Grøttum (Røa IL) 15:56.9, 40 Skjelle Herborg (Medkila Skilag) 15:57.6, 41 Wangen Marie Sølverud (Magnor UL) 15:58.3, 42 Svendsby Martine Eldre (Tistedalen FL) 15:59.9, 43 Evertsen Ronja Håkenstad (Øystre Slidre IL) 16:01.3, 44 Tovås Ida Storjord (Fjell Skilag) 16:03.5, 45 Stræte Tuva Aas (Ringkollen SK) 16:05.4, 46 Snortheimsmoen Thea (Vestre Slidre IL) 16:05.6, 46 Grøtting Karoline (Hernes IL) 16:05.6, 46 Andreassen Margrethe Wettre (Asker SK) 16:05.6, 49 Knotten Tiril Kristine (Ivrig, IL) 16:05.7, 50 Ranvik Andrea (Konnerud IL) 16:06.3, 51 Lyngnes Susann Fedreheim (Hamar SK) 16:07.8, 52 Veslegard Vilde Kverndal (Fjellet IL) 16:14.4, 53 Røkke Live Johanne Vestre (Stordal IL) 16:15.5, 54 Frøisli Sara Grini (Kjelsås IL) 16:17.7, 55 Nordseth Karen Amalie (Hamar SK) 16:20.2, 56 Wenaas Lea Stabæk (Røa IL) 16:22.3, 57 Aaberg Maren Navarrete (Nittedal IL) 16:23.5, 58 Sletten Alva (Øverbygd IL) 16:24.4, 59 Berntsen Annette (Vind IL) 16:27.1, 60 Daleng Andrine (Salangen IF Ski) 16:27.8, 61 Rød Kristine Meinert (Oppegård IL) 16:30.9, 62 Heggem Synnøve Lysaker (Byåsen IL) 16:31.7, 63 Valås Ane Bjørgum (Byåsen IL) 16:35.8, 64 Moger Julie Egeberg (Lillehammer Skiklub) 16:37.7, 65 Bergquist Kristina (Rømskog IL) 16:38.0, 66 Vedal Kamilla (Melhus IL) 16:41.6, 67 Sandøy Ann Sophie Skaalvik (Bromma IL) 16:42.1, 68 Longva Ada Eide (Ottestad IL) 16:42.4, 69 Golberg Vilde Emilie Hjelmseth (Njård) 16:42.8, 70 Gullikstad Pernille (Søre Ål IL) 16:43.9, 71 Hansen Hanna Sandholt (Bjerke IL Ski) 16:45.2, 72 Bakken Maren (Os IL) 16:46.8, 73 Hult Emma (Ottestad IL) 16:49.0, 74 Talmo Katrine (Gulset IF) 16:50.1, 75 Ranvik Anniken (Konnerud IL) 16:58.8, 76 Øygard Gyrid (Førde IL) 16:58.9, 77 Fredin Bethina Staulen (Gulset IF) 17:00.3, 78 Knutzen Tonje (Utleira IL) 17:02.0, 79 Nilsen Hanne (Hamar SK) 17:05.8, 80 Skei Sigrid (Beitstad IL) 17:07.3, 81 Halås Aud Øyen (Molde og Omegn IF) 17:08.2, 82 Bjørbæk Eva Caroline (Melum IL) 17:09.1, 83 Lange Kennedy (Søre Ål IL) 17:10.9, 84 Kampenhøy Hanne Skoglund (Nordbygda/Løten Ski) 17:12.9, 85 Sveen Carina (Strandbygda IL) 17:15.6, 86 Liu Shuangping (Team China) 17:16.8, 87 Myklebust Karen (Vang Skiløperforening) 17:18.6, 88 Sandnes Julie (Heimdal Ski) 17:19.0, 89 Estensen Julie Folden (Beitstad IL) 17:19.3, 90 Sande Marie Nesbakken (Harestua IL) 17:28.2, 91 Gissinger Inger Kvåle (Malvik IL) 17:29.6, 92 Lien Mari Victoria Robøle (Hamar SK) 17:30.2, 93 Bårdseng Anna (Vang Skiløperforening) 17:31.0, 94 Brørs Ingrid Lie (Beitstad IL) 17:42.1, 95 Elvenes Andrine Erika (Sortland og Omegn SK) 17:43.1, 96 Haglund Sofia Maria Victoria (IL Varden Meråker) 17:45.1, 97 Mauset Hanna Sørensen (Malvik IL) 17:47.0, 98 Land Thea (Konnerud IL) 17:54.1, 99 Adde Sigrid (Skaun IL) 17:57.6, 100 Lindgren Marthine Herger (Jutul IL / Jutul IL) 18:05.1, 101 Zhang Yuanyuan (Team China) 18:07.2, 102 Silber Natascha Nina (Vind IL) 18:28.1, 103 Bollingmo Kaja (Kjelsås IL) 19:12.1