Waag til topps

Halsa skytterlag arrangerte trippelstevnet HEIM--Halsa i helga.
Nye artikler

Det var til sammen 170 deltakere på stevnet.

Beste skytter i klasse 3-5 var Ingar Waag fra Surnadal skytterlag, med tangering av banerekord med 345 poeng.


Her er resultatlista:

Mesterskap:

Klasse 3-5: 1. Ingar Waag, Surnadal (5) 345, 2. Rune Lysgård Fagerheim, Smøla (4) 344, 3. Magnus Bjerke, Høland/Bjørkelangen (5) 343, 4. Roger Størseth, Lånke (5) 343, 5. Esten Skårild, Heim/Hemne (5) 343, 6. Guro Øie Bævre, Bæverdalen (5) 342, 7. Roger Hals, Fosna (5) 342, 7. Nils Kåre Midtflå, Oslo Østre (5) 342, 9. Tore Byberg, Rissa (5) 341, 10. Jakob Nørbech, Aspøy og Straumsnes (5) 341, 11. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes (5) 341, 12. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne (5) 341, 13. Håvard M. Ellefsen, Byneset (4) 340, 13. Håkon Rognstad, Byneset (5) 340, 15. Jorun Snekvik, Surnadal (5) 339, 16. Ludvik André Sagstad Tolaas, Nesjestranda & Skaala (5) 339, 17. Sigbjørn Hausberg, Surnadal (4) 338, 18. Leif Gravem, Sunndal (5) 337, 19. Thomas Bakøy Sunde, Rissa (5) 337, 20. Christian Holstad Lilleng, Hildre og Brattvåg (4) 337, 21. Eline Lillegård, Hjelmen (5) 337, 22. Christen Sjøvold, Malvik (5) 336, 23. Lars Singsaas, Singsås (4) 336, 24. Frode Standal, Kleive (5) 336, 25. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør) (4) 335, 26. Vegar Selen, Stjørdal (5) 335, 27. Knut Øien, Byneset (5) 334, 28. Torkil Hopmark, Smøla (5) 334, 29. Ivar Skjelstad, Skjelstadmark (4) 334, 30. Jørn Ole Skiri, Rauma (5) 333, 31. Brage Skiri, Rauma (5) 333, 32. Sissel Berg Duaas, Orkla (4) 333, 33. Arve Vassli, Stjørdal (4) 331, 34. Robert Stornes, Nidaros (4) 331, 35. Jørund Oskar Ertsås, Mære (4) 331, 36. Dick Brevik, Malmefjorden (5) 330, 37. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra (4) 330, 38. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal (4) 330, 39. Oddbjørn Duaas, Heim/Hemne (4) 330, 40. Birger Meistad, Orkla (5) 330, 41. Anders Gammelsæter Kvisvik, Malvik (4) 328, 42. Anders Dyrnes, Smøla (4) 326, 43. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne (4) 325, 44. Hanne Waag, Surnadal (4) 325, 45. Sverre Waage Selheim, Nidaros (4) 325, 46. Bjørn Arve Hansen, Heim/Hemne (3) 320, 47. John Nordvik, Surnadal (4) 319, 48. Lisbeth Bakk, Årvågsfjord (4) 318, 49. Hallstein Raaen, Skjelstadmark (4) 313, 50. Peder Bakken, Singsås (5) 235, 51. Arnfinn Berdal, Rindal (5) 234, 52. Henrik Oppen, Oslo Østre (5) 231, 53. Anders Silset, Heim/Hemne (4) 227, 54. Terje Røstad, Soknedal (4) 226, 55. Bernt Olaf Aune, Heim/Hemne (4) 225, 56. Arild Duaas, Orkla (5) 89

V55: 1. Arne Grøtting, Oslo Østre 348, 2. Harald Denstad, Stjørdal 347, 3. Knut Bakken, Stjørdal 346, 4. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 343, 5. Ole Steigedal, Rennebu 343, 6. Oddbjørn Bolme, Rindal 341, 7. Stig Oddbjørn Aas, Mostadmark 341, 8. Øystein Antonsen, Orkla 341, 8. Ivar Maalen, Surnadal 341, 10. Einar Hagemo, Byneset 341, 11. Axel Skuggevik, Surnadal 340, 12. Morten Island, Malvik 339, 13. Bjørn Snekvik, Bæverdalen 338, 14. Robert Haugen, Heim/Hemne 337, 15. Inger Sætre, Stjørdal 336, 16. Nils Halse, Halsa (Nordmør) 336, 17. Kjell Gujord, Fosna 336, 18. Bernt Røkke, Stordalen 329, 19. Asbjørn Grendstad, Klæbu 325, 20. Lars Ulvund, Fosna 324, 21. Jens Kåre Øyen, Hov 324, 22. Hans Nygård, Aureosen 237, 23. Ragnvald Hansen, Heim/Hemne 234, 24. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 231

Klasse 2: 1. Nils Sigmund Sandblåst, Nordstemmet 342, 2. Ole Kristian Fjærvoll, Kleive 341, 3. Odd Tyrhaug, Smøla 339, 4. Harry Fagerheim, Smøla 337, 5. Egil Heimtun, Hov 336, 6. Jan Høiby, Hommelvik 335, 7. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes 334, 8. Janne Frilund, Kleive 332, 9. Knut Rakstang, Aspøy og Straumsnes 328, 10. Eirik Stivold, Halsa (Nordmør) 326, 11. Roald Strand, Malvik 320, 12. Maren Høgholt, Lomundal 233

Rekrutt: 1. Vegard Fjærli, Bæverdalen 349, 2. Asle Duaas, Orkla 344, 3. Marius Mikkelsen, Surnadal 342, 4. Christian Moen Hårstad, Surnadal 340, 5. Hans Ole Loe, Kvernes 338, 6. Torje Gustad Ingeborgvik, Kvernes 330

Eldre rekrutt: 1. Tobias Raaen, Skjelstadmark 350, 1. Jørgen Vassli, Stjørdal 350, 3. Signe Eggestøl Husby, Sunndal 349, 4. Andrea Meldal Moen, Skjelstadmark 349, 5. Selma Johanne Silseth, Byneset 348, 6. Rikke Olsen, Skjelstadmark 347, 7. Eirin Raaen, Skjelstadmark 347, 8. Sondre Hansen, Heim/Hemne 346, 9. Marie Stornes, Nidaros 344, 10. Peder Gundersen, Heim/Hemne 336, 11. Oscar Storvik, Aureosen 331, 12. Kristin Furset Heimtun, Hov 315, 13. Ole Dalsegg, Øvre Surnadal 237

Junior: 1. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 348, 2. Erling Waag, Surnadal 346, 3. Sebastian Silseth, Byneset 344, 4. Mathias Bakk, Årvågsfjord 344, 5. Ola Nordvik, Bæverdalen 343, 6. Jon Sæterbø, Surnadal 340, 7. Nora Haugsnes, Årvågsfjord 337

Eldre Junior: 1. Karen Snekvik, Surnadal 342, 2. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 341, 3. Thomas Ervik, Årvågsfjord 303

V65: 1. Åge Haugen, Valsøyfjord 350, 2. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 348, 3. Even Langli, Rindal 348, 3. Rolf Jarle Rakvåg, Rakvåg 348, 5. Gregus Kristensen, Kvernes 347, 6. Kurt Holmen, Smøla 346, 7. Arnfinn Kamsvåg, Sunndal 345, 8. Jarle Foss, Bæverdalen 345, 9. Knut Stormo, Kvernes 344, 10. Nils Olaf Kyllo, Stjørdal 344, 11. Nils Sverre Norin, Lonås 339, 12. Tor Stokke, Valsøyfjord 339, 13. Roger Lindgren, Stordalen 337, 14. Svein O. Østeraas, Hommelvik 245

V73: 1. Fridtjof Dypveit, Nidaros 350, 2. Ove Folland, Sunndal 350, 3. Birger Indreiten, Halsa (Nordmør) 350, 4. Ola Krogstad, Eide og Naas 349, 5. Tore Reksterberg, Ørlendingen 349, 6. Hans Tronstad, Leksvik 349, 7. Ole M. Silseth, Eide og Naas 348, 7. Bjarne Dahle, Holmemstranda 348, 9. Trond Tronstad, Leksvik 348, 10. Anders Moen, Hov 348, 11. Oddvar Frengen, Byneset 347, 12. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord 347, 13. Steinar Løseth, Rindal 346, 14. Gunvald Nisja, Sunndal 346, 15. Jon Oren, Surnadal 345, 16. Håkon T. Gravem, Sunndal 345, 17. Helge Bævre, Bæverdalen 344, 18. Lars Indreiten, Halsa (Nordmør) 341, 19. Steinar Dahle, Holmemstranda 339, 20. Kjell Stenbro, Rindal 238, 21. Ole H Loe, Kvernes 120


Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Hans Christian Hårstad, Surnadal 243, 2. Helge Kjetil Sandblåst, Malmefjorden 242, 3. Simen Brattbakk Solbjør, Kleive 237

Klasse 2: 1. Odd Tyrhaug, Smøla 242, 2. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes 242, 3. Nils Sigmund Sandblåst, Nordstemmet 242, 4. Ole Kristian Fjærvoll, Kleive 241, 5. Egil Heimtun, Hov 240, 6. Jan Høiby, Hommelvik 238, 7. Harry Fagerheim, Smøla 238, 8. Janne Frilund, Kleive 236, 9. Knut Rakstang, Aspøy og Straumsnes 233, 10. Eirik Stivold, Halsa (Nordmør) 233, 11. Maren Høgholt, Lomundal 233, 12. Roald Strand, Malvik 228

Klasse 3: 1. Bjørn Arve Hansen, Heim/Hemne 227

Klasse 4: 1. Rune Lysgård Fagerheim, Smøla 244, 2. Håvard M. Ellefsen, Byneset 241, 3. Christian Holstad Lilleng, Hildre og Brattvåg 241, 4. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 241, 5. Sissel Berg Duaas, Orkla 240, 6. Lars Singsaas, Singsås 239, 7. Jørund Oskar Ertsås, Mære 238, 8. Tore Egil Halse, Halsa (Nordmør) 237, 9. Hallstein Raaen, Skjelstadmark 237, 10. Ivar Skjelstad, Skjelstadmark 237, 11. Arve Vassli, Stjørdal 236, 12. Lars Myrset, Eidsvåg og Eidsøra 236, 13. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 235, 14. Robert Stornes, Nidaros 235, 15. Oddbjørn Duaas, Heim/Hemne 232, 16. Anders Gammelsæter Kvisvik, Malvik 232, 17. Sverre Waage Selheim, Nidaros 231, 18. John Nordvik, Surnadal 230, 19. Hanne Waag, Surnadal 230, 20. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal 230, 21. Anders Dyrnes, Smøla 228, 22. Anders Silset,

Heim/Hemne 227, 23. Terje Røstad, Soknedal 226, 24. Bernt Olaf Aune, Heim/Hemne 225, 25. Lisbeth Bakk, Årvågsfjord 223

Klasse 5: 1. Ingar Waag, Surnadal 247, 2. Guro Øie Bævre, Bæverdalen 245, 3. Magnus Bjerke, Høland/Bjørkelangen 245, 4. Esten Skårild, Heim/Hemne 244, 5. Nils Kåre Midtflå, Oslo Østre 243, 6. Roger Størseth, Lånke 243, 7. Håkon Rognstad, Byneset 243, 8. Tore Byberg, Rissa 242, 9. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes 242, 10. Roger Hals, Fosna 242, 11. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 242, 12. Ludvik André Sagstad Tolaas, Nesjestranda & Skaala 241, 13. Jakob Nørbech, Aspøy og Straumsnes 241, 14. Eline Lillegård, Hjelmen 240, 15. Thomas Bakøy Sunde, Rissa 239, 15. Jorun Snekvik, Surnadal 239, 17. Brage Skiri, Rauma 239, 18. Leif Gravem, Sunndal 238, 19. Jørn Ole Skiri, Rauma 238, 20. Christen Sjøvold, Malvik 238, 21. Frode Standal, Kleive 237, 22. Vegar Selen, Stjørdal 236, 23. Torkil Hopmark, Smøla 235, 24. Peder Bakken, Singsås 235, 25. Arnfinn Berdal, Rindal 234, 25. Knut Øien, Byneset 234, 27. Birger Meistad, Orkla 232, 28. Henrik Oppen, Oslo Østre 231, 29. Dick Brevik, Malmefjorden 230, 30. Arild Duaas, Orkla 89

Klasse V55: 1. Arne Grøtting, Oslo Østre 249, 2. Knut Bakken, Stjørdal 249, 2. Harald Denstad, Stjørdal 249, 4. Ivar Maalen, Surnadal 245, 4. Ole Steigedal, Rennebu 245, 6. Axel Skuggevik, Surnadal 245, 6. Einar Hagemo, Byneset 245, 8. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 244, 9. Oddbjørn Bolme, Rindal 243, 10. Stig Oddbjørn Aas, Mostadmark 243, 11. Øystein Antonsen, Orkla 243, 12. Robert Haugen, Heim/Hemne 242, 13. Kjell Gujord, Fosna 242, 14. Nils Halse, Halsa (Nordmør) 242, 15. Morten Island, Malvik 240, 16. Bjørn Snekvik, Bæverdalen 240, 17. Inger Sætre, Stjørdal 239, 18. Lars Ulvund, Fosna 238, 19. Hans Nygård, Aureosen 237, 20. Ragnvald Hansen, Heim/Hemne 234, 21. Bernt Røkke, Stordalen 234, 22. Asbjørn Grendstad, Klæbu 232, 23. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 231, 24. Jens Kåre Øyen, Hov 230

Klasse NU: 1. Tor Asbjørn Karlsen, Surnadal 248, 2. Vilde Meldal Moen, Skjelstadmark 237, 3. Magnus Rognskog, Halsa (Nordmør) 228, 4. Arian Storum Sandblåst, Malmefjorden 242, 5. Eline Holmen Stensønes, Smøla 242, 6. Varg Andre Tyrhaug, Smøla 247

Klasse R: 1. Vegard Fjærli, Bæverdalen 249, 2. Asle Duaas, Orkla 247, 3. Marius Mikkelsen, Surnadal 247, 4. Christian Moen Hårstad, Surnadal 243, 5. Hans Ole Loe, Kvernes 239, 6. Torje Gustad Ingeborgvik, Kvernes 236

Klasse ER: 1. Tobias Raaen, Skjelstadmark 250, 2. Jørgen Vassli, Stjørdal 250, 3. Signe Eggestøl Husby, Sunndal 249, 3. Rikke Olsen, Skjelstadmark 249, 5. Andrea Meldal Moen, Skjelstadmark 249, 6. Selma Johanne Silseth, Byneset 248, 7. Sondre Hansen, Heim/Hemne 248, 8. Eirin Raaen, Skjelstadmark 247, 9. Marie Stornes, Nidaros 245, 10. Peder Gundersen, Heim/Hemne 242, 11. Ole Dalsegg, Øvre Surnadal 237, 12. Oscar Storvik, Aureosen 237, 13. Kristin Furset Heimtun, Hov 229

Klasse J: 1. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 248, 2. Erling Waag, Surnadal 247, 3. Mathias Bakk, Årvågsfjord 245, 4. Sebastian Silseth, Byneset 244, 5. Ola Nordvik, Bæverdalen 243, 6. Jon Sæterbø, Surnadal 241, 7. Nora Haugsnes, Årvågsfjord 240

Klasse EJ: 1. Karen Snekvik, Surnadal 242, 2. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 242, 3. Thomas Ervik, Årvågsfjord 227

Klasse NV: 1. Sille Dypveit, Nidaros 248, 2. Jan Ove Bremseth, Stordalen 246, 3. Hjørdis Halsen, Skjelstadmark 241, 4. Ingunn Eikrem Karlsen, Skjelstadmark 237, 5. Jane Hansen Hildrestrand, Hildre og Brattvåg 236

Klasse V65: 1. Åge Haugen, Valsøyfjord 250, 2. Kurt Holmen, Smøla 250, 3. Even Langli, Rindal 249, 3. Rolf Jarle Rakvåg, Rakvåg 249, 5. Arnfinn Kamsvåg, Sunndal 248, 6. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 248, 7. Jarle Foss, Bæverdalen 247, 8. Gregus Kristensen, Kvernes 247, 9. Knut Stormo, Kvernes 246, 10. Nils Olaf Kyllo, Stjørdal 245, 10. Svein O. Østeraas, Hommelvik 245, 12. Tor Stokke, Valsøyfjord 242, 13. Nils Sverre Norin, Lonås 241, 14. Roger Lindgren, Stordalen 239

Klasse V73: 1. Tore Reksterberg, Ørlendingen 250, 2. Hans Tronstad, Leksvik 250, 3. Ove Folland, Sunndal 250, 3. Birger Indreiten, Halsa (Nordmør) 250, 3. Fridtjof Dypveit, Nidaros 250, 6. Ola Krogstad, Eide og Naas 249, 7. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord 249, 7. Anders Moen, Hov 249, 9. Steinar Løseth, Rindal 249, 10. Oddvar Frengen, Byneset 248, 11. Trond Tronstad, Leksvik 248, 12. Ole M. Silseth, Eide og Naas 248, 13. Bjarne Dahle, Holmemstranda 248, 14. Jon Oren, Surnadal 247, 15. Håkon T. Gravem, Sunndal 247, 16. Gunvald Nisja, Sunndal 247, 17. Lars Indreiten, Halsa (Nordmør) 245, 18. Helge Bævre, Bæverdalen 245, 19. Steinar Dahle, Holmemstranda 239, 20. Kjell Stenbro, Rindal 238, 21. Ole H Loe, Kvernes 120